Strona główna Siatkówka Mistrzostwa Świata 2018 MŚ: Mamy półfinał!!! Włosi zmiażdżeni w pierwszym secie!!!

MŚ: Mamy półfinał!!! Włosi zmiażdżeni w pierwszym secie!!!

0

Dzisiaj Biało- Czerwoni rozegrali decydujący mecz, w kontekście awansu do półfinału Mistrzostw Świata. Ich przeciwnikiem, byli współgospodarze turnieju – reprezentacja Włoch. Polakom do awansu potrzebny był zaledwie jeden set, z kolei Włosi w tym spotkaniu byli pod ścianą nie mogli pozwolić sobie na błędy. 

Reprezentacja Polski podeszła do meczu niezwykle zmotywowana i skoncentrowana. To przełożyło się od razu na dobrą grę. Drużyna z Italii również wiedziała o co walczy i dzielnie dotrzymywała kroku (3:3). Później we znaki rywalom dał się Bartosz Kurek, dzięki jego bardzo dobrym zagrywką wyszliśmy na prowadzenie (7:3).  W następnej fazie seta Biało- Czerwoni systematycznie budowali swoją przewagę, a Włosi nie potrafili znaleść odpowiedzi na fenomenalną grę (14:8 ; 17:9). Polacy nie dali już sobie wyrwać pewnego prowadzenia w tej partii (25:14). Tym samym Polacy znaleźli się w półfinale Mistrzostw Świata!!

Druga partia to już zupełnie inna twarz tego spotkania. Vital Heynen desygnował do gry „drugą” szóstkę.  Włosi mimo tego, że byli juz poza burtą turnieju dzielnie walczyli w tym drugim secie. Nasi siatkarze potrzebowali czasu by wejść w grę, co wykorzystali gospodarze (5:8). Mimo walki to zespół z Italii miał pod kontrolą całego seta (8:12; 9:16; 11:19). By ostatecznie wygrać do 21.

W trzecim secie „druga” szóstka wreszcie pokazała pazur.Chociaż zaczęło się nieciekawie, bo od wysokiego prowadzenia Włochów (0:4). Jednak tym razem dali się dogonić (16:14). W kolejnej fazie seta Polacy poczuli się bardzo pewnie i nie dali Włochom rozwinąć skrzydeł (18:15 ;20:16). Ostatecznie wygrali 25:18.

Czwarta partia to długa walka punkt za punkt (3:3; 4:4; 6:6).Jednak Włosi nie zamierzali odpuścić, i chcieli w godny sposób pożegnać się z turniejem, szybko objęli trzypunktowe prowadzenie (12:15). I systematycznie je powiększali (13:18; 14:19;15:22), by ostatecznie wygrali 25:17.

Wynik tego spotkania musiał rozstrzygnąć się w tie breaku.Z początku gra była bardzo wyrównana (3:3). Po znakomitej kontrze Polacy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (6:4). Przy zamianie stron, prowadzenie było dokładnie takie samo (8:6).W tym momencie nastąpił zwrot akcji, i to Włosi przejęli pałeczkę (8:10).I niestety nie wypuścili już tej przewagi z rąk i wygrali tą partię (15:11) oraz cały mecz 3:2.

Jutro Reprezentacja Polski zmierzy się w półfinale Mistrzostw Świata z reprezentacją Stanów Zjednoczonych.W drugim spotkaniu obserwować będziemy starcie Serbów z Brazylijczykami.

Polska:  Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Artur Szalpuk, Paweł Zatorski 

Włochy: Simone Giannelli, Simone Anzani, Osmany Juantorena, Iwan Zajcew, Daniele Mazzone, Filippo Lanza Massimo Colaci

PolskaWłochy 2 : 3 (25:14; 21:25; 25:18; 17:25; 11:15)

Komentarze