Strona główna Lekkoatletyka MŚ Pekin: Polacy zakończyli zgrupowanie w Japonii

MŚ Pekin: Polacy zakończyli zgrupowanie w Japonii

0

Pierwsza część 50-osobowej kadry w dniu dzisiejszym zakończyła aklimatyzacyjne zgrupowanie w Japonii. W kraju kwitnącej wiśni przez tydzień trenowali m.in. Tomasz Majewski, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Joanna Jóźwik, czy Kamila Lićwinko. 

Około 50-osobowa grupa zawodników, sztabu trenerskiego i medycznego wyruszyła 11 sierpnia z warszawskiego Lotniska im. Fryderyka Chopina do Japonii, gdzie przez kilka dni szlifowana była forma m.in polskich biegaczy i skoczków wzwyż. Swoje treningi oprócz wyżej wymienionej piątki zakończyli już także m.in. Artur Kuciapski, Angelika Cichocka, Karolina Kołeczek, Artur Noga, Sofia Ennaoui i Sylwester Bednarek. Na sportowców czeka już bezpośrednia podróż do Pekinu, a lot z Japonii zaplanowano na 19 sierpnia.

Dzisiaj z kolei bezpośrednim lotem do stolicy Chin na mistrzostwa globu wyruszyła kolejna cześć polskich lekkoatletów. Wśród nich są polskie trio tyczkarzy: Paweł Wojciechowski, Robert Sobera, Piotr Lisek, a także wielki kandydat do złota w rzucie młotem Paweł Fajdek i siedmioboistka Karolina Tymińska.

Mistrzostwa rozpoczną się 22 sierpnia i potrwają przez 9 dni. Już pierwszego dnia podczas sesji porannej zaplanowano bardzo ciekawe konkurencje z punktu widzenia polskiego kibica. W eliminacjach skoku o tyczce o udział w finale powalczy wspomniana wyżej trójka, a pierwszy krok do obrony tytułu zamierza postawić także Paweł Fajdek, który podobnie jak tyczkarze powalczy w eliminacjach. 

 

Komentarze