MŚ piłkarek ręcznych: Świetny początek Polek. Wygrały różnicą dwudziestu goli

30 lis 2023, 22:06

Reprezentacja Polski znakomicie spisała się w swoim pierwszym meczu mistrzostw świata piłkarek ręcznych. Nasze szczypiornistki w duńskim Herning pokonały Iranki 35:15. Kolejny mecz biało-czerwone zawodniczki rozegrają już w sobotę. Tym razem zmierzą się z Japonkami.

Polki kontrolowały mecz z Irankami od początku do końca

Do czwartkowego spotkania Polki podchodziło jako zdecydowane faworytki. Dla Iranek sama możliwość występowania na mistrzostwach świata piłkarek ręcznych jest już ogromnym sukcesem. Z kolei podopieczne selekcjonera Arne Senstada do Skandynawii poleciały z planem przynajmniej awansu o kolejnej fazy turnieju.

Na hali Jyske Bank Boxen Polki bardzo szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie. Biało-czerwone jako pierwsze zdobyły sześć goli z rzędu, nie dając w tym czasie szans rywalkom na choćby jedno trafienie. Z minuty na minutę Polki powiększały swoją przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:8.

W drugiej połowie nasze zawodniczki nie zamierzały odpuszczać. Po kilkunastu minutach miały już piętnaście punktów przewagi. Ostatecznie pierwszy mecz z udziałem Polek na mistrzostwach świata, które w tym roku organizują trzy kraje skandynawskie (Dania, Szwecja, Norwegia), zakończył się rezultatem 35:15.

Najwięcej bramek w naszym zespole zdobyły Magda Balsam i Dagmara Nocun. Obie trafiły po sześć razy. Z kolei wśród Iranek najlepiej poradziła sobie Fatemeha Merikhi, która została zarazem MVP tego spotkania.