MŚ piłkarek ręcznych: Polki z drugą wygraną. Znakomity występ Płaczek i Kobylińskiej

3 gru 2023, 11:07

Reprezentacja Polski ma już na koncie dwa zwycięstwa w mistrzostwach świata piłkarek ręcznych. W sobotni wieczór nasze szczypiornistki pokonały Japonię 32:30. Bardzo dobre występy zaliczyły Adrianna Płaczek i Monika Kobylińska.

Ważna wygrana z Japonią. Polki przystąpią do drugiej fazy MŚ z minimum dwoma punktami

Biało-czerwone rozpoczęły mistrzostwa świata od wysokiego zwycięstwa nad Iranem, ale już w drugim meczu nie były faworytkami. Przeciwniczkami podopiecznych Arne Senstada były Japonki, które na inaugurację turnieju przegrały różnicą jednej bramki z Niemkami. Ekipa z Azji miała bardzo udany początek sobotniego spotkania i po kilku minutach prowadziła 4:1.

Reakcja Polek na taki przebieg wydarzeń była bardzo dobra i już w 10. minucie doprowadziły one do remisu 5:5. Następnie nasz zespół wypracował dwie bramki przewagi, ale na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 15:15. Początek drugiej połowy należał do Biało-czerwonych, jednak tym razem starty odrobiły rywalki i po 51. minutach gry był remis 26:26. Końcówka meczu należała do Polek, które ostatecznie wygrały 32:30.

Ważnymi postaciami w zespole prowadzonym przez Arne Senstada były Adrianna Płaczek i Monika Kobylińska. Pierwsza z nich wielokrotnie zatrzymywała ataki rywalek oraz obroniła pięć rzutów karnych. Z kolei rozgrywająca francuskiego klubu Brest Bretagne Handball zaliczyła w sobotnim starciu 11 trafień.

Dzięki wygranej z Japonią reprezentacja Polski ma już na koncie dwa zwycięstwa i do drugiego etapu mistrzostw świata przystąpi z przynajmniej dwoma punktami na koncie. Kolejnymi rywalkami naszych szczypiornistek będą Niemki. Spotkanie zostanie rozegrane w poniedziałek, 4 grudnia o godzinie 20:30.