MŚ: Sawrymowicz płynął po medal, ale osłabł w końcówce

27 lip 2015, 16:19

Mateusz Sawrymowicz zajął 22. miejsce w wyścigu na 10 kilometrów na otwartym akwenie, podczas mistrzostw świata w pływaniu. Zawody rozgrywane są w rosyjskim Kazaniu.

Sawrymowicz debiutował na zawodach rangi mistrzowskiej na otwartym akwenie. Zawodnik ze Szczecina to mistrz świata z 2007 roku na dystansie 1500 metrów.

Polak znakomicie rozpoczął dzisiejszy wyścig. Przez większą część dystansu płynął w czołowej piątce, na ostatnim punkcie pomiaru czasu przed metą był na drugim miejscu. Polski pływak jednak zdecydowanie osłabł w końcówce. Ostatecznie przypłynął na 22. pozycji.

Zwyciężył Amerykanin Jordan Wilimovsky. Srebrny medal zdobył Holender Ferry Weertman, który stracił do najlepszego 12,1 sekundy. Brąz dla Greka Spyridona Gianniotisa, który stracił 12,5 sekundy. Sawrymowicz do najlepszego dziś Amerykanina stracił dokładnie minutę.