MŚ U-19: Koniec marzeń Polaków

22 sie 2017, 22:17

W swoim ostatnim grupowym spotkaniu mistrzostw świata do lat 19, biało-czerwoni podjęli reprezentantów Francji. Ponieśli porażkę 1:3 i z bilansem czterech porażek nie zawalczą o medale.

Od początku spotkania lepiej prezentowali się Francuzi. Polacy jednak utrzymywali się przy wyniku (6:8). Zdołali wyjść nawet na dwupunktowe prowadzenie (12:10). W dalszej części spotkania toczyła się gra punkt za punkt (16:15, 22:21). Ostatecznie w partii otwarcia triumfowali Polacy (25:23).

Kolejny set rozpoczął się od prowadzenia podopiecznych Macieja Zendeła (8:6). Niestety, nie cieszyli się tym długo, gdyż za chwilę to Francuzi przejęli inicjatywę (14:10). Selekcjoner reprezentacji Polski dokonał roszad na boisku i choć dało to dobry skutek, w postaci remisu w końcówce partii (20:20) to koniec końców lepsi okazali się Francuzi, którzy wygrali do 22.

Trzeci set rozpoczął się analogicznie do poprzedniego. Polacy początkowo utrzymywali kilka “oczek” przewagi (12:9), po czym to rywale odrobili straty i wyszli na prowadzenie (13:16). Tym razem nie pozwolili się dogonić i zakończyli seta rezultatem 20:25.

Czwarta odsłona spotkania okazała się najbardziej zacięta. Przez całe spotkanie oba zespoły szły łeb w łeb (12:12). Żadna z nich nie potrafiła wyrobić choćby skromnej przewagi (18:18). Choć Francuzi zmarnowali pierwszą szansę na zakończenie spotkania (23:24) to swoją tryumfowali nieco później. Po bardzo długiej grze na przewagi odnieśli zwycięstwo 38:40!

Polacy nie powtórzą sukcesu swoich poprzedników, którzy to sięgnęli po złoto tej imprezy. Odnieśli cztery porażki i żadnego zwycięstwa. Rozpoczęli od przegranego spotkania z Brazylią (1:3), później z Kubą (2:3), Japonią (1:3) oraz Francją (1:3). W ten sposób znaleźli się na ostatnim miejscu w grupie i powalczą o miejsca 17-20.

Polska – Francja 1:3 (25:23, 22:25, 20:25, 38:40)

Polska: Czyrniański, Adamczyk, Kapica, Prokopczuk, Firszt, Michalak, Szymura, Jezierski, Sługocki, Grygiel

Francja: Soldner, Toledo, Cardin, Derouillon, Bassereau, Roatta, Ramon, Gill, Laumon, Francois, Roehrig