MŚ U-20: Polki szóstą drużyną na świecie!

24 lip 2017, 12:54

Na zakończenie turnieju nasze siatkarki grały o 5. miejsce z reprezentacją Brazylii. Przeciwnik był wymagający, jednak w pierwszym meczu, podczas fazy grupowej, to Biało-Czerwone triumfowały 3:0. Niestety, rewanż udał się Canarinhos.

Pierwsze dwa sety w całości należały do Brazylijek, Podopieczne trenera Popika popełniały dużo błędów (w całym spotkaniu aż 30!) co wyraźnie nakręcało grę ich rywalek. Przełamanie nadeszło dopiero w trzecim secie. Polki zaczęły być coraz bardziej skuteczne. Tym samym błędy zaczęły coraz częściej pojawiać się po stronie Canarinhos. Naszym juniorkom udało się wygrać tę partię i tym samym dały sobie szansę na odwrócenie losów meczu. Niestety, rozdrażnione niepowodzeniem Brazylijki powróciły do swojej gry z pierwszych dwóch setów i w czwartej odsłonie ponownie triumfowały. Tym samym zapewniły sobie piąte miejsce, Polki musiały zadowolić się szóstą pozycją.

Polska – Brazylia 1:3 (17:25, 21:25, 29:27, 21:25)

Cały turniej wygrały Chinki, pokonując w finale reprezentację Rosji (3:0). Brąz zdobyły Japonki, zaraz za podium uplasowały się Turczynki.