MŚ U-21: Kubańczycy pokonują Biało-Czerwonych!

24 lip 2019, 23:08

Polska przegrała z Kubą 1:3 (25:21, 24:26, 22:25, 31:33) w meczu grupy H mistrzostw świata juniorów.

Pierwsza partia układała się pomyślnie dla Biało-Czerwonych. Polacy popisywali się asami serwisowymi, które dały im trzypunktowe prowadzenie. Z czasem jednak zaczęli popełniać więcej błędów, co natychmiast zostało wykorzystane przez Kubańczyków, którzy zapunktowali w elemencie bloku. W końcowe partii to Reprezentacja Polski przejęła inicjatywę, i ostatecznie zakończyła partię wynikiem  25:21. Początek drugiej partii to zdecydowana i wyrównana walka obu drużyn. O losach seta decydowała walka na przewagi. Niestety to Kubańczycy zwyciężyli wynikiem 26:24. Początek trzeciego set był kopią poprzedniego. Duet Morales/Suarez spowodował, że Kubańczycy przejęli inicjatywę. Polskiej drużynie coraz trudniej było kończyć swoje akcje, co doprowadziło Kubańczyków do zwycięstwa 25:22. W czwartek partii to Biało-Czerwoni początkowo przejęli inicjatywę, wypracowując sobie dwupunktowe prowadzenie. Nie trwało to zbyt długo, ponieważ Kubańczycy zaczęli odrabiać punkty skutecznym blokiem. Końcówka seta była jednak bardzo zacięta. Polacy obronili kilka piłek meczowych jednak ostatecznie to Kubańczycy zakończyli całe spotkanie wynikiem 33:31.

W grze o miejsca 9-12 pierwszym rywalem Reprezentacji Polski będzie Reprezentacja Czech. Kuba natomiast zmierzy się z Kanadą. Czwartek będzie dniem wolnym, natomiast w sobotę nastąpi zakończenie mistrzostw.

Polska – Kuba 1:3
(25:21, 24:26, 22:25, 31:33)

Składy zespołów:
Polska: Kapica (29), Janikowski (16), Firszt (13), Poręba (9), Prokopczuk (7), Zawalski (3), Szymura (libero) oraz Rajsner, Kosiba, Grygiel
Kuba: Morales (24), Suarez (22), Serrano (14), Gonzalez (7), Saroza (7), Mejias (3), Alonso (libero) oraz Santana (3), Callam (1), Galves