MŚ U-21: Polacy w trzech setach pokonują Kubańczyków i zagrają o medale!

28 cze 2017, 19:12

Kolejnym przeciwnikiem biało-czerwonych na Mistrzostwach Świata U-21 rozgrywanych w Czechach była reprezentacja Kuby. Polacy zwycięzyli i zagrają w półfinale!

Polacy dobrze rozpoczeli spotkanie od prowadzenia 3:1 . Kolejne akcje jednak nie były dobrze rozegrane przez nasz zespół.Po bloku wykonanym przez Kubańczyków i ataku w aut Kwolka 4:7, trener Pawlik musiał przerwać grę. Jednak po przerwie technicznej to Polacy zaczęli skutecznie grać blokiem i wynik był remisowy. W dalczej części seta bardzo ciekawą grę pokazał Kwolek dzięki któremu wyszlismy na prowadzenie 20:15. Do końca utrzymaliśmy koncetrację i partię zakończył przy wyniku 25:17 Jakub Kochanowski skutecznym blokiem.

Druga partia na początku pokazała Nam walkę ,,punkt za punt”. Na pierwszej przerwie technicznej po ataku Ziobrowskiego prowadziliśmy 8:5. Pożniej dwie dobre zagrywki na polską stronę posłał Yang. Rywale szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie 12 :11 . Po bloku na Ziobrowskim rywale popełnili dwa błędy. Wynik znów był remisowy. Kolejne punkty zapisane po naszej stronie były dzięki kiwce Kwolka i dobrych atakach Hubera. Przy wyniku 20 :18 trener Kuby poprosił o czas.Atak Fornala dał Polakom piłkę setową. 24:20. Po dwóch błędach Polaków trener zdecydował się wziąść czas. Set zakończył Kochanowski 25:22.

Trzeci set po skutecznym ataku Fornala otworzylismy wynikiem 3:1. Szybko jednak rywale wrócili do gry i po przerwie technicznej na tabilcy był remis. 8:8. Po ataku Yanga w aut i skutecznej zagrywce Kwolka 13:9 trener Kubańczyków poprosił o przerwę. Na drugiej przerwie technicznej przewaga biało-czerwonych była pięciopunktowa po skutecznym ataku Fornala. Po czasi technicznym mieliśmy ciekawą akcję po której punkt zdobyli Kubańczycy. W dalszej części Fornal przekroczył linię trzeciego metra a Kwolek nie poradził sobie z podwójnym blokiem. Nasza przewaga w końcowym framencie była jedynie dwupunktowa 21:19 . Jednak skuteczniej zagralismy w kilku akcjach i to Polacy przy stanie 24:20 mieli piłkę setową. Ostatni punkt zdobyli biało-czerwoni po skytecznym ataku Kwolka.

Polska – Kuba 3:0 (25:17 , 25:22 , 25:20)

Polska: Kwolek, Kochanowski, Kozub, Ziobrowski, Huber, Fornal, Masłowski, Gruszczyński, Domagała, Gil, Mucha, Jakubiszak

Kuba: José Israel Masso Alvarez, Osniel Lazaro Melgarejo Hernandez,Javier Octavio Concepcion Rojas,Javier Octavio Concepcion Rojas,Miguel Angel Lopez Castro,Lionnis Salazar Rubiera,Marlon Yang Herrera