MŚ w darcie. Krzysztof Ratajski odpada z turnieju w trzeciej rundzie [WIDEO]

29 gru 2023, 16:52

W piątek zakończyły się dla Krzystofa Ratajskiego Mistrzostwa Świata PDC 2024. Najlepszy polski zawodnik w globalnym czempionacie dotarł do trzeciej rundy. Tam przegrał z wyżej notowanym Jonnym Claytonem 2:4.

Krzysztof Ratajski wyrównał swojego rezultatu z 2021 roku

Dotychczas na mistrzostwach świata w darcie najlepszym wynikiem osiągniętym zarówno przez Polaka, jak i Walijczyka, był udział w ćwierćfinale. Ratajski do 1/4 finału doszedł w 2021 roku. Clayton zameldował się w tej rundzie w poprzednim sezonie. W tegorocznej edycji globalnego czempionatu krok bliżej do wyrównania swojego rekordu zrobił właśnie zawodnik z Wysp Brytyjskich.

Clayton pokonał w trzeciej rundzie Ratajskiego 4:2. Rywal Polaka wygrał pierwszego seta 3:1. W drugim również okazał się lepszy od naszego zawodnika pomimo faktu, że przegrywał już 0:2. Trzecia runda pałda łupem Ratajskiego. W kolejnych setach biało-czerwony znów popełniał jednak błędy i regularnie marnował “dable”.

Decydujące słowo należało do Clytona. W szóstej rundzie wygrał 3:1 i ostatecznie wywalczył sobie awans do 1/8 finału MŚ PDC 2024. Jego rywalem w walce o ćwierćfinał będzie Rob Cross, który w poprzedniej rundzie pokonał Jeffreya de Graafa.

Warto dodać, że przystępując do piątkowego spotkania, Walijczyk był na 9. miejscu w rankingu  PDC. Z kolei “The Polish Eagle” plasował się na 24. lokacie.  Zawodnik z Wysp Brytyjskich ma szanse, aby po trwającym turnieju znacznie poprawić swoje notowania.

Źródło:polski-sport.pl