Strona główna Siatkówka Mistrzostwa Świata 2018 MŚ: Włosi lekceważąco o Polakach?! Co mówią media przed kolejnym etapem turnieju?

MŚ: Włosi lekceważąco o Polakach?! Co mówią media przed kolejnym etapem turnieju?

0
Polska - Belgia 05.09.2018 r. Szczecin Fot. Adam Kowalski

Losowanie grup już za nami. Biało-Czerwoni zagrają przeciwko Włochom i Serbom. Drugą grupę stanowią USA, Rosja i Brazylia.

Zagraniczne media skomentiwały losowanie, jednak nas najbardziej zaciekawił włoski komentarz. “Losowanie trzeciej fazy grupowej siatkarskich mistrzostw świata może okazać się kluczowe w kontekście rozdania medali. Zdecydowanie groźniejszym rywalem dla podopiecznych Gianlorenzo Blegniniego są Polacy” – pisze stacja Sky Sports – “Blegnini nigdy tego nie przyzna, ale może być zadowolony z losowania. Włosi ominęli najtrudniejszych rywali. Co prawda Polska dowodzona przez Vitala Heynena jest aktualnym mistrzem świata, ale nie prezentuje tej samej jakości, jaka cztery lata temu pozwoliła im sięgnąć po złoto” – dodaje Sky.

Ich zdanie podzielają redaktorzy gazety La Gazzetta dello Sport. “Uniknęliśmy Rosji. Trafiliśmy do europejskiej grupy, która daje nam naprawdę duże szanse awansu” – cieszą się dziennikarze.

Również serbskie media nie wyrażają zaniepokojenia ze względu na skład grupy. “Siatkarze Serbii doświadczyli przykrej porażki z Polską 0:3. Trzeba jednak zaznaczyć, że Nikola Grbić oszczędził swoich najlepszych zawodników. Wykorzystali to Polacy, którzy mogli świętować triumf” – napisał portal Blic.

Medialne przepychanki i oceny grup trwają dalej. Pierwsze starcia w Finał Six już w środę, 26 września. Transmisje telewizyjne, tak jak w poprzednich fazach, będzie można śledzić na Polsacie Sport oraz TVP Sport. Mecze Polaków zostaną transmitowane również na otwartych kanałach Telewizji Polskiej.

Źródło: polsatsport.pl

Komentarze