Strona główna Siatkówka MŚ Polska 2014 MŚ: Znamy plan ceremonii otwarcia mistrzostw!

MŚ: Znamy plan ceremonii otwarcia mistrzostw!

0

Poznaliśmy dziś dokładny plan ceremonii otwarcia mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn, które wieczorem rozpoczną się na stadionie narodowym!

Główny “gwóźdź” rozpocznie się dopiero tuż przed spotkanie inaugurującym Polska-Serbia, ale cała zabawa na narodowym swój początek będzie miała już o godzinie 16:00! Od 17:15 rozpocznie się ceremonia dekoracji medalistów Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych. Warto wspomnieć, że “Biało-czerwoni” wywalczyli w tej imprezie brązowy medal! Cała ta mała ceremonia zakończy się o 17:45.

15 minut później każdy przed telewizorem będzie mógł zobaczyć co dzieje się na stadionie. O 18:30 rozpocznie się występ Donatana i Cleo natomiast po tym Marek Magiera i Grzegorz Kułaga zaśpiewają piosenkę “Zawsze tam gdzie ty”. O 18:38 krótkie przemówienia wygłoszą prezes PZPS oraz prezydent FIVB Ary Graca.

Dwie minuty później zaprezentowane zostaną wszystkie zespoły biorące udział w mistrzostwach świata. Każdy z zespołów będzie witany przez 40 sekund w trzech językach: polskim, angielskim i narodowym. Po wystąpieniu wszystkich państw, na scenę wyjdzie prezydent Polski- Bronisław Komorowski, który wygłosi swoje przemówienie. Po nim, o 19:03 zostanie wygłoszona już formuła otwarcia mistrzostw świata!

Potem, o 19:04, rozpocznie się część artystyczno-sportowa z udziałem cheerleaderek. O 19:14 Margaret zaśpiewa oficjalny hymn mistrzostw, po czym zakończy się ta część ceremonii otwarcia (19:18).

Najważniejsza część wieczoru rozpocznie się o 19:43. Wtedy zaprezentowane zostaną reprezentacje Polski i Serbii, co zajmie osiem minut. Drużyny po tym czasie zaczną się rozgrzewać. O 20:18 odegrane zostaną hymny obu reprezentacji i zaprezentowani zostaną sędziowie. Mecz rozpocznie się punktualnie o godzinie 20:25.

Autor: Damian Wilary

Foto: FIVB.org