MŚ: Zwycięstwo polskich kadetek

9 sie 2015, 07:52

Reprezentacja Polski kadetek w siatkówce odniosła pierwsze zwycięstwo podczas odbywających się w Peru Mistrzostw Świata.

Polki po sobotniej porażce z Serbkami 0:3, wczoraj pokonały Tajki 3:2, choć spotkanie z pewnością nie należało do najłatwiejszych. Polki rozpoczęły zgodnie z planem. Pierwszy set pewnie wygrany do 21. W drugim secie od początku gra nie wyglądała tak dobrze, jak w pierwszej odsłonie. Nasze rodaczki po zaciętej końcówce przegrały 26:28.

Trzecia partia to już dominacja Polek od początku do końca i rozgromienie Tajek 25:10. Kiedy wydawało się, że po tak dobrym secie nic złego nie może nas już spotkać, nic bardziej omylnego – Polki znowu zaczęły grać źle, robić głupie błędy i przegrały czwartą partię 22:25. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny więc był tie-break.

Piąty set grany do 15-tu bardzo wyrównany. Dopiero w końcówce Polki odskoczyły od swoich rywalek, ostatecznie nie oddając zwycięstwa do końca. Po tym zwycięstwie, Polki są na czwartym miejscu w tabeli (4 zespoły awansują dalej). Dzisiaj czeka je spotkanie z Niemkami, które są liderkami grupy.

Polska – Tajlandia 3:2 (25:21, 26:28, 25:10, 22:25, 15:13)
Polska: Michalak (23), Rasińska (21), Świrad (8), Michalewicz (7), Sobiczewska (2), Fedusio (2), Stenzel (libero) oraz Murek (18), Świder (9) i Łysiak (libero)