Strona główna Siatkówka Mistrzostwa Świata 2018 MŚ: Biało-czerwoni znów lepsi od Serbów, Polacy o krok od strefy medalowej!

MŚ: Biało-czerwoni znów lepsi od Serbów, Polacy o krok od strefy medalowej!

0

Biało-czerwoni po raz drugi pokonali Serbów na mistrzostwach świata. Polacy są o krok od awansu do półfinału imprezy.

Początek pierwszej partii był zacięty. Obie ekipy walczyły dzielnie i zawzięcie. Żaden z zespołów nie mógł wyjść na wyższe prowadzenie niż jeden punkt (8:9, 11:12). Na drugim czasie technicznym to jednak Serbowie wypracowali sobie zaliczkę trzech oczek (13:16). Nasi jednak nie zamierzali odpuszczać i walczyli do samego końca. Szkoleniowiec naszych siatkarzy wprowadził kilka zmian, które przyniosły efekty. Końcówka była niezwykle emocjonująca i pełna zwrotów akcji. W tej walce lepsi okazali lepsi się biało-czerwoni. Polacy triumfowali po grze na przewagi (28:26).

W drugą partię skuteczniej weszli nasi rywale. Serbowie znów na początku seta odskoczyli na trzy oczka (3:6). Po błędzie piłki rzuconej i zatrzymaniu Aleksandra Atanasijevica na tablicy pojawił się remis po 13. Nasi próbowali wyjść na większą przewagę, ale Serbowie dorównywali tempa naszym siatkarzom i gra toczyła się na wyrównanym poziomie. Set powoli wkraczał w decydującą fazę, a Serbowie mieli w zapasie jeden punkt przewagi (22:23). Podopieczni trenera Grbica mieli też piłki setowe. Nasi to wytrzymali doprowadzili do remisu i po kapitalnym ataku Artura Szalpuka zwyciężyli w takim samym stosunku co w pierwszej odsłonie.

Trzecia odsłona na początku pokazała kibicom w hali i przed telewizorami walkę punkt za punkt. Na pierwszym czasie technicznym to biało-czerwoni uzyskali dwa cenne oczka prowadzenia (8:6). Serbowie dzielnie walczyli i próbowali odrabiać straty. Polacy jednak utrzymywali pewny dystans i prowadzili skuteczną grę (15:13). Nasi rywale nie zamierzali odpuścić i odrobili przewagę, doprowadzając do remisu po 18. W końcówce znów mieliśmy kilka ciekawych siatkarskich akcji. Po raz kolejny tę niezwykłą walkę wygrali biało-czerwoni, zwyciężając tym samym po kolejny raz nad Serbami.

Polska – Serbia 3:0 (28:26, 28:26, 25:22)

Polska: Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski

Serbia: Uros Kovacević, Marko Ivović, Nikola Jovović, Aleksandar Atanasijević, Marko Podrascanin, Srećko Lisinac, Neven Majstorović

Komentarze