MŚJ Kandersteg: Lindvik wygrywa, Pilch tuż za podium!

1 lut 2018, 21:09

Pierwsze medale Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym 2018 rozdane! Tytuł Mistrza Świata Juniorów w tegorocznej edycji zdobył Marius Lindvik. Tuż za podium uplasował się natomiast Tomasz Pilch.

I seria:

Na półmetku rywalizacji liderem rywalizacji o tytuł Mistrza Świata Juniorów 2018 był Norweg – Marius Lindvik. Norweg, który prezentował się kibicom Pucharu Świata w miniony weekend w Zakopanem po skoku na 108,5 m, wyprzedzał o 1,5 punktu Niemca Constantina Schmida (105 m). Trzecią pozycję zajmował Polak – Tomasz Pilch (100,5 m). Reprezentant Polski tracił jednak 8,5 punktu do lidera, zaś nad czwartym Austriakiem Clemensem Leitnerem (100 m) miał 3,9 pkt. przewagi. Piąty był Francuz Jonathan Learoyd (99 m).

W konkursie prezentowali się także: 20. po pierwszej serii Bartosz Czyż (92 m), 24. Paweł Wąsek (88,5 m) oraz 28. Kacper Juroszek (92,5 m).

II seria:

Kropkę nad i postawił w drugiej serii Marius Lindvik. Odległość 101 metrów pozwoliła Norwegowi pokonać Niemca Constantina Schmida o 9,3 pkt. Niestety, trzeciego miejsca po pierwszej serii nie obronił reprezentant Polski. Tomasz Pilch (93 m) ostatecznie przegrał z czwartym po pierwszej serii – Austriakiem Clemensem Leitnerem (96,5 m) o 0,2 pkt!

Pozostali Polacy zajęli ostatecznie: 22. miejsce Paweł Wąsek (96,5 m), 23. Bartosz Czyż (92 m) oraz 29. Kacper Juroszek (85 m).

Na jutro zaplanowany jest przeniesiony z dzisiaj konkurs Pań. Polskę reprezentować będą cztery zawodniczki: Kamila Karpiel, Joanna Kil, Kinga Rajda oraz Anna Twardosz.