MŚJ: Polacy wyraźnie słabsi od Węgrów

Aktualizacja: 8 sie 2015, 15:12
8 sie 2015, 11:38

Polscy szczypiorniści ulegli Węgrom podczas swojego pierwszego meczu na Mistrzostwach Świata Juniorów rozgrywanych w rosyjskim Jekatienburgu. Biało-Czerwoni przegrali z podopiecznymi Janosza Gyurki 26:35.

Przed spotkaniem Polacy mogli być pewni, że czeka ich trudna przeprawa. Węgrzy to aktualni wicemistrzowie Europy, a do turnieju w Rosji przystępują jako jeden z faworytów do zwycięstwa. Trener Rafał Kuptel przed musiał zrezygnować z jednego z zawodników, bowiem do protokołu meczowego można wpisać tylko 16 zawodników. Wybór padł na Pawła Salacza, który poczynania swoich kolegów obserwował z trybun.

Polacy świetnie weszli w mecz, objęli prowadzenie 2:0. Jednak jak się okazało była to ostatnia przewaga podopiecznych Rafała Kuptela. Węgrzy szybko doszli do głosu, odpowiedzieli trzema trafieniami. W 11. minucie spotkania podopieczni Janosza Gyurki prowadzili już 7:3. Biało-Czerwoni podczas gry w przewadze potrafili zbliżyć się do rywali, jednak Węgrzy nic sobie z tego nie zrobili i zaczęli powiększać swoją przewagę. Polscy szczypiorniści na przerwę schodzili przegrywając różnicą siedmiu trafień (11:18).

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Węgrzy nadal kontrolowali przebieg spotkania skutecznie powiększając swoją przewagę. W 35. minucie spotkania podopieczni Rafała Kuptela przegrywali już 12:21. Natomiast w 49. minucie Madziarzy prowadzili już dziesięcioma bramkami (29:19). Ostatecznie Biało-Czerwoni przegrali spotkanie 26:35.

Najbliższa okazja do zdobycia punktów już w poniedziałek, kiedy to Polacy zmierzą się z reprezentacją Szwecji, początek spotkania o godz. 13.00.

Węgry – Polska 35:26 (18:11)

Węgry: Rozsavölgyi, Pasztor – Hanusz 1, Mikita 1, Torok, Fekete 8 , Györi 6, Juhasz 6, Deber 3, Szeitl, Sinkovits, Füzi 4, Szilagyi 2, Bartok 1, Gabor 3 oraz Ligetvari.