MŚJ: Zwycięstwo Polaków na zakończenie turnieju

17 sie 2015, 12:56

Reprezentacja Polski w swoim ostatnim meczu na rozgrywanych w Rosji mistrzostwach świata juniorów pokonali Japończyków. Dzięki temu zwycięstwo Biało-Czerwoni udział w imprezie zakończyli na 19. miejscu.

Po sobotniej klęsce z Niemcami (19:45) podopiecznych Rafała Kuptela czekała rywalizacja z Japończykami, której stawką była 19. pozycja w czempionacie globu. Początek spotkania przeciwko zawodnikom z Kraju Kwitnącej Wiśni był wyrównany. Jednak po kwadransie na tablicy świetlnej widniał już wynik 10:6 dla reprezentacji Polski. Jednak błędy w ofensywie Biało-Czerwonych zostały wykorzystane przez rywali i w efekcie w 27. minucie gry Japończycy doprowadzili do remisu 13:13. Mimo to końcówka spotkania należała do Polaków, którzy do przerwy prowadzili 15:13.

Po zmianie stron młodzieżowi reprezentanci Polski kontrolowali przebieg spotkania, nie pozwalali Japończykom na zbyt wiele w ofensywie, a sami w tej płaszczyźnie gry spisywali się bardzo dobrze. W efekcie przewaga podopiecznych Rafała Kuptela z każdą minutą rosła. W 38. minucie gry przewaga Biało-Czerwonych wynosiła już sześć bramek (22:16). Na jedenaście minut przed końcem spotkania Polacy prowadzili już 27:19. W końcówce spotkania Japończycy zdołali zmniejszyć rozmiary porażki. Ostatecznie polscy szczypiorniści wygrali 29:24.

Pokonanie Japończyków dla podopiecznych Rafała Kuptela było dopiero drugim zwycięstwem w turnieju, wcześniej Polacy pokonali Chile. Biało-Czerwoni ostatecznie zajęli 19. miejsce w turnieju, co było rozczarowaniem, bowiem przed wyjazdem do Rosji celem polskich szczypiornistów był awans do najlepszej “szesnastki” turnieju.

Polska – Japonia 29:24 (15:13)

Polska: Skrzyniarz, Skrzypczyk – Salacz, Kowalczyk 2, Kaźmierczak, Bis, Kawka, Biernacki 2, Netz 3, Skiba 6, Sićko, Jarosiewicz 2, Mauer, Moryto 9, Bekisz 3, Moryń 2.

Japonia: Horoya, Moriwaki, Takamitsu – Sonoda, Yasumoto 3, Tasato 2, Ozawa 2, Ishado 6, Otani 1, Yasuhira 4, Nomura, Yamamoto 2, Yamada 1, Kawakami 2, Tokuda 1, Nakamura.