MŚwL w Bad Mitterndorf. Słoweńcy ze złotem, Polacy na 8. miejscu po dyskwalifikacji Zniszczoła

28 sty 2024, 15:54

Słoweńcy wywalczyli złote medale podczas mistrzostw świata w lotach w Bad Mitterndorf. Ze srebra cieszyli się Austriacy, a z brązu Niemcy. Polacy zajęli dopiero ósme miejsce, a to za sprawą dyskwalifikacji Aleksandra Zniszczoła po drugim skoku.

Dominacja Słoweńców, Polacy zamknęli stawkę

Po pierwszej serii konkursowej liderami byli Słoweńcy, którzy o ponad 30 punktów wyprzedzali Austriaków i ponad 45 punktów Niemców. Biało-Czerwoni plasowali się na piątej pozycji, tracąc do czwartych Norwegów blisko 17 punktów. Istniała więc szansa na walkę nawet o podium.

Marzenia o poprawie wyników przez polskich skoczków skończyły się już po pierwszym skoku. Co prawda Aleksander Zniszczoł uzyskał niezłe 205 metrów, ale został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Ostatecznie podopieczni Thomasa Thurnbichlera zajęli dopiero 7. miejsce.

Ze złota cieszyli się Słoweńcy, którzy na przestrzeni wszystkich ośmiu skoków spisywali się zdecydowanie najlepiej. Na drugim miejscu “drużynówkę” zakończyli Austriacy, natomiast na najniższym stopniu podium uplasowali się Niemcy.

8. Polska: 1279,1 pkt

Teraz przed skoczkami narciarskimi kilka dni przerwy, po których rywalizacja wróci w następny weekend. Kolejnym etapem Pucharu Świata będą zawody w Willingen, gdzie czekają nas dwa konkursy indywidualne.

MŚwL w Bad Mitterndorf: Kraft mistrzem świata, Żyła na 6. miejscu!