Muszynianki wygrywają w spotkaniu “u siebie”

10 gru 2016, 19:14

W ramach 11. kolejki Polski Cukier podejmował Atom Trefl Sopot. Spotkanie wygrały gospodynie i mogły dopisać do tabeli kolejne trzy punkty.

Przyjezdne popełniały bardzo dużo błędów. Muszynianki prowadziły od samego początku spotkania (8:6). Bardzo skuteczna była Aleksandra Wójcik, bardzo dobrze wspierały ją Cvetanović i Sosnkowska. (13:10). Sopocianki nie były w stanie ich zatrzymać i przegrały pierwszą partię do 19 (25:19).

Drugi set wyglądał zupełnie inaczej, prowadzenie w początku przypadło w udziale przyjezdnym (3:9). Muszynianki były blisko wyrównania (8:11) jednak w tym momencie zawodniczki Atomu przyśpieszyły i odskoczyły na dziewięć punków (10:19). Wygrana sopocianek w tej partii była niemalże przesądzona. Gospodynie musiały uznać wyższość rywalek (12:25).

Przerwa dobrze wpłynęła na muszynianki, które podobnie jak w pierwszym secie, prowadziły przez całą partię (10:7). Coraz lepiej wyglądała gra Mai Savić (20:13). Wynik końcowy tego seta był bardzo podobny do tego otwierającego mecz, gospodynie wygrały 25:18.

Ostatni set był najbardziej zaciekłym, skończył się bowiem grą na przewagi. Sopocianki prowadziły na początku partii (3:7), jednak gospodynie szybko je dogoniły (10:9). Zespoły grały punkt za punkt, dopiero w końcówce przyjezdnym udało się zdobyć kilka punktów w serii (20:23). Ostatecznie partię wygrały gospodynie (26:24), triumfując w całym spotkaniu 3:1.

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna -Atom Trefl Sopot 3:1 (25:19, 12:25, 25:18, 26:24)

MVP: Maja Savić