Rio 2016: Myszka tuż za podium po pierwszym dniu, fatalny występ Białeckiej [AKTUALIZACJA]

Aktualizacja: 8 sie 2016, 20:31
8 sie 2016, 18:57

Piotr Myszka udanie rozpoczął regaty żeglarskie w Rio de Janeiro. Polak w pierwszym wyścigu w klasie RS:X zajął 4. miejsce. Znacznie gorzej poszło Małgorzacie Białeckiej, która była dopiero na 13. miejscu. W drugim wyścigu Myszka był piąty, a Białecka dopiero 21. W trzecim, ostatnim wyścigu, Polak zajął 5. miejsce i po pierwszym dniu zawodów zajmuje 4. pozycję w klasyfikacji generalnej. Słaby występ w trzecim biegu i 13. miejsce Białeckiej dał jej ostatecznie 16. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Z zawodami żeglarskimi wiążemy duże nadzieje na dobre występy, a nawet na medale. W szczególności jeśli chodzi o zawody w klasie RS:X, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Nasi reprezentanci w tych zawodach, czyli Małgorzata Białecka i Piotr Myszka są aktualnymi mistrzami świata.

Warto również przypomnieć, że właśnie w klasie RS:X Polacy zdobyli dwa medale podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Brązowe krążki wywalczyli wówczas Zofia Noceti-Klepacka oraz Przemysław Miarczyński.

W pierwszym wyścigu kobiet poniżej oczekiwań spisała się Małgorzata Białecka, która zajęła dopiero 13. miejsce. Najlepsza była Francuzka Charline Picon. Dużo lepiej zaprezentował się Piotr Myszka, który zajął czwarte miejsce. Pierwszy wyścig wygrał Brytyjczyk Nick Dempsey.

W drugim wyścigu męskim ponownie najlepszy był Dempsey. Myszka również dopłynął w czołówce, tym razem na piątym miejscu. Znów zawiodła niestety Małgorzata Białecka, która tym razem ukończyła wyścig dopiero na 21. miejscu.

W trzecim wyścigu po raz kolejny dobrze zaprezentował się Myszka, który zajął piąte miejsce. Polak zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej po 3 z 13 wyścigów. Słabo spisała się Białecka, która zajęła 13. miejsce i w “generalce” jest 16.

Klasyfikacja 1. wyścigu w klasie RS:X kobiet:

1. Charline Picon (Francja) – 1 pkt.
  2. Stefaniya Elfutina (Rosja) – 2 pkt.
  3. Lilian De Geus (Holandia) – 3 pkt.

13. Małgorzata Białecka – 13 pkt.

Klasyfikacja 1. wyścigu w klasie RS:X mężczyzn:

1. Nick Dempsey (Wielka Brytania) 1 pkt.
  2. Vyron Kokkalanis (Grecja) 2 pkt.
  3. CHENG Chun Leung Michael (Hongkong) – 3 pkt.
  4. Piotr Myszka – 4 pkt.

Klasyfikacja 2. wyścigu w klasie RS:X mężczyzn:

3. Dorian van Rijsselberghe (Holandia) – 3 pkt.

Klasyfikacja 3. wyścigu w klasie RS:X mężczyzn:

1. Dorian van Rijsselberghe (Holandia) – 1 pkt.
  2. Nick Dempsey (Wielka Brytania) – 2 pkt.
  3. Taehoon Lee (Korea Południowa) – 3 pkt.
    5.

Klasyfikacja generalna mężczyzn w klasie RS:X po 3 wyścigach:

1. Nick Dempsey (Wielka Brytania) – 4 pkt.
  2. Dorian van Rijsselberghe (Holandia) – 9 pkt.
  3. Vyron Kokkalanis (Grecja) – 10 pkt.
  4. Piotr Myszka – 14 pkt.

Klasyfikacja 3. wyścigu w klasie RS:X kobiet:

2. Marina Alabau Neira (Hiszpania) – 2 pkt.
  3. Stefaniya Elfutina (Rosja) – 3 pkt.

Klasyfikacja generalna kobiet w klasie RS:X po 3 wyścigach:

1. Charline Picon (Francja) – 4 pkt.
  2. Stefaniya Elfutina (Rosja) – 10 pkt.
  3. Flavia Tartaglini (Włochy) – 18 pkt.

16. Małgorzata Białecka – 47 pkt.

Przypomnijmy, że w klasie RS:X odbędzie się 12 wyścigów, a 13 wyścig będzie wyścigiem medalowym. Zwycięzcą będzie żeglarz, który zdobędzie najmniejszą liczbę punktów.

Za nami także dwa wyścigi w męskiej klasie Laser. W pierwszym z nich, na 34. miejscu uplasował się Kacper Ziemiński, natomiast w drugim wyścigu Polak zajął 29. pozycję.

Kolejne starty w zawodach żeglarskich odbędą się we wtorek.