Strona główna Siatkówka Najlpeszy duet polskiej siatkówki plażowej rozstaje się! Monika Brzostek kończy karierę!

Najlpeszy duet polskiej siatkówki plażowej rozstaje się! Monika Brzostek kończy karierę!

0
foto: s1.zetaboards.com

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek nie staną już razem do walki o żadne trofeum. Pomimo przerwy macierzyńskiej, Brzostek zadecydowała o zakończeniu swojej kariery.

“Trudno było mi pogodzić treningi z opieką nad dzieckiem. Tak naprawdę ani siatkówce, ani Julkowi nie mogłam poświęcić tyle czasu, ile bym chciała, a ja nie lubię robić coś na pół gwizdka. Jeśli już czegoś się podejmuję, to na sto procent” – mówi zawodniczka w rozmowie z portalem przegladsportowy.pl

W lipcu urodziła synka, a już jesienią postanowiła powrócić do treningów indywidualnych. Po roku przerwy miała wrócić do swojej partnerki, Kingi Kołosińskiej. Niestety, pogodzenie macierzyństwa z karierą profesjonalnej siatkarki plażowej okazało się bardzo trudne. Brzostek mówi, że planuje jeszcze powrócić na piasek, jednak już poza kadrą.

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zdobyły razem Mistrzostwo Świata Juniorek (Blackpool, 2009 rok), Wicemistrzostwo Świata U20 (Grecja, 2009 rok) oraz U23 (Porto, 2011 rok). W karierze seniorskiej stanęly na najwuższym posium Mistrzostw Polski (2012 rok), a także zdobyły srebro na Uniwersjadzie (Kazań, 2013 rok). Ostatnimi trofeami pary jest brąz Mistrzostw Europy (Klagenfurt, 2015 rok), trzecie miejsce w Pucharze Świata 2015 (Olsztyn) oraz, rok później, srebro (Rio).

źródło wypowiedzi: www.przegladsportowy.pl

Komentarze