Strona główna Siatkówka Igrzyska Olimpijskie 2020 Nasi siatkarze muszą walczyć o awans na Igrzyska! Poznaliśmy zasady kwalifikacji

Nasi siatkarze muszą walczyć o awans na Igrzyska! Poznaliśmy zasady kwalifikacji

0

Tuż po obronie tytułu mistrza świata, polscy siatkarze zapewniali, że ich następnym celem jest medal olimpijski. Jednak jako mistrz globu nie mają zapewnionej kwalifikacji do tej imprezy i będą musieli zmierzyć się w turniejach kwalifikacyjnych. Wczoraj poznaliśmy system kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Dotychczas kwalifikacje na Igrzyska mogły wywalczyć dwie najlepsze ekipy Pucharu Świata. Jednak w tym który odbędzie się w 2019 roku, nie będzie takiej możliwości. Zamiast tego zostanie zorganizowanych kilka turniejów kontynentalnych i interkontynentalnych.

Do rywalizacji o kwalifikacje olimpijską przystąpią 23 drużyny (Japonia jako gospodarz ma zapewniony udział) , jednak tylko 11 ekip będzie mogło walczyć o medal w docelowej imprezie.

Drużyny w kwalifikacjach będą rywalizować w sześciu grupach, a składy tychże grup będzie zależał od miejsc w rankingu FIVB, który ukaże się w styczniu 2019 roku.

 

 

Komentarze