Następca Patryka Rombla. Poprowadzi kadrę w meczach z Francją

Wczoraj Związek Piłkarzy Ręcznych w Polsce poinformował, że nie przedłuży umowy z Patrykiem Romblem. Teraz ujawniono natomiast, że przynajmniej chwilowo zastąpi go Bartosz Jurecki, jego dotychczasowy asystent. Poprowadzi on kadrę w marcowych meczach kwalifikacji do Euro 2024.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Jurecki zastąpi Rombla. Skórski dołącza do jego sztabu

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej już 8 marca rozegra pierwszy z dwóch meczów kwalifikacyjnych do EHF Euro 2024. Rywalami biało-czerwonych szczypiornistów będą Francuzi. W obu spotkaniach drużynę narodową poprowadzi Bartosz Jurecki, który dotychczas pełnił funkcję asystenta Patryka Rombla.

Ponadto ogłoszono, że sztab szkoleniowy reprezentacji Polski uzupełni Michał Skórski, którego doskonale powinni kojarzyć kibice ORLEN Wisły Płock. To właśnie w tym zespole przejął on wraz z początkiem sezonu 2022/2023 rolę szkoleniowca zespołu rezerw. W przeszłości Skórski był również trenerem oraz asystentem w klubach superligowych takich jak Gwardia Opole, Azoty Puławy i właśnie wspomniana Wisła Płock.

Z kolei Bartosz Jurecki to legenda reprezentacji Polski i trzykrotny medalista mistrzostw świata (srebro 2007, brąz w 2009 i 2015 roku). W barwach naszej kadry narodowej rozegrał aż 234 spotkania, w których zdobył 729 bramek. Z Patrykiem Romblem miał okazję współpracować już od 2020 roku.

Warto dodać, że pod koniec stycznia Jurecki podpisał kontrakt z Gwardią Opole. Umowa będzie obowiązywała przez trzy lata. Trenerem klubu zostanie dopiero w lipcu. Dla Jureckiego będzie to trzecia drużyna w trenerskiej karierze. Wcześniej pracował w Azotach Puławy oraz Piotrkowianinie Piotrków Trybunalski.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Były reprezentant zdziwiony w sprawie Rombla. „Zrobiliśmy duży progres”

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama