Strona główna Żużel SGP Następny przystanek – Niemcy! Grand Prix w Teterow (zapowiedź)

Następny przystanek – Niemcy! Grand Prix w Teterow (zapowiedź)

0

Już w najbliższą sobotę kolejna odsłona cyklu Grand Prix. Tym razem najlepsi zawodnicy na świecie spotkają się w niemieckim Teterow, który w przeszłości nigdy nie gościł tak prestiżowej imprezy. Zatem emocje gwarantowane!

SGP przyciąga fanów na stadiony żużlowe na całym świecie. Nie inaczej było w Niemczech. Kibice wykupili wszystkie wejściówki kilka miesięcy przed zawodami. Widać, że głód żużla w tym kraju z roku na rok wzrasta niemiłosiernie.

Czego możemy spodziewać? Na pewno dużych emocji, których co rundę dostarczają nam żużlowcy. Ciężko stwierdzić, kto będzie faworytem w Teterow, bowiem nikt tam dotychczas nie jeździł. Na pewno patrząc na czołówkę cyklu, to właśnie może rozdawać karty. Hancock, Woffinden, Zmarzlik, Doyle czy też Janowski, to są zawodnicy, którzy mogą zająć całe podium, aczkolwiek… Niekoniecznie. Niemieccy fani z pewnością liczą na swojego „pupilka”, czyli Martina Smolinskiego. Niemiec podbija europejskie ligi i jest czołowym reprezentantem w swoim kraju. Nic dziwnego, że organizatorzy właśnie jemu podarowali tzw. „dzikusa”.

Po ośmiu rundach cyklu Grand Prix, na prowadzeniu znajduję się Amerykanin, Greg Hancock. Po piętach depczą mu Tai Woffinden i Jason Doyle. Najlepszy z Polaków – Bartosz Zmarzlik jest na piątym miejscu. Szósty jest Janowski, a ósmy Piotr Pawlicki. Patrząc na to, że cała trójka polskiej husarii jest póki co w bezpiecznej strefie, to nie mogą osiąść na laurach. Taki turniej, jak ten w Niemczech może być przełomowy dla ich dalszych losów w tym cyklu.

Nasz typ:
1. Tai Woffinden
2. Bartosz Zmarzlik
3. Jason Doyle

Lista startowa:
1. Martin Smolinski (Niemcy)
2. Peter Kildemand (Dania)
3. Maciej Janowski (Polska)
4. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
5. Piotr Pawlicki (Polska)
6. Greg Hancock (USA)
7. Jason Doyle (Australia)
8. Matej Zagar (Słowenia)
9. Fredrik Lindgren (Szwecja)
10. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
11. Niels Kristian Iversen (Dania)
12. Nicki Pedersen (Dania)
13. Chris Harris (Wielka Brytania)
14. Michael Jepsen Jensen (Dania)
15. Chris Holder (Australia)
16. Bartosz Zmarzlik (Polska)

Komentarze