NFL: Janikowski zapewnia zwycięstwo oraz pierwszy od 14 lat awans do play-off!

19 gru 2016, 10:49

Drużyna jedynego polskiego zawodnika w lidze NFL – Oakland Raiders, pokonała na wyjeździe San Diego Chargers 19:16, zapewniając sobie tym samym pierwszy od 14 lat awans do fazy play-off! Sebastian Janikowski był ponownie najskuteczniejszym graczem swojej ekipy, zdobywając 13 punktów i znacznie przyczyniając się tym samym do jej zwycięstwa.

W mecz lepiej weszli gospodarze, bowiem świetne 47-jardowe podanie od Philipa Riversa na przyłożenie zamienił Travis Benjamin. Podwyższenie za 1 punkt skutecznie wykonał Josh Lambo, dzięki czemu drużyna z San Diego prowadziła 7:0. Raiders w pierwszej kwarcie nie potrafili odpowiedzieć tym samym, przez co sytuację musiał ratować Sebastian Janikowski, egzekwując udany field goal z 45 jardów.

Pod koniec drugiej kwarty Chargers za sprawą również udanego field goal wykonanego przez Lambo, podwyższyli swoje prowadzenie na 10:3. Pomimo niewielkiego czasu do zakończenia pierwszej połowy, drużyna z Oakland zdołała jeszcze skutecznie odpowiedzieć w tej partii za sprawą Michaela Crabtree. Pomimo tego, że jego przyłożenie zostało początkowo nie zaliczone, to po wideo weryfikacji sędziowie zmienili decyzję. Skuteczny extra point Janikowskiego przypieczętował wynik na 13:10 dla przyjezdnych.

Punktowanie w trzeciej części meczu również rozpoczął Polak, po skutecznym field goal z 33 jardów. Gospodarze szybko jednak odpowiedzieli dobrą serią ofensywną, której zakończeniem było podanie na przyłożenie od  Riversa do Huntera Henry’ego. Tym razem nie popisał się jednak Lambo, nie trafiając podwyższenia za 1 punkt, przez co Chargers prowadzili tylko 16:13.

W czwartej kwarcie punktował już tylko Janikowski. Najpierw jego field goal z 21 jardów wyrównał stan rywalizacji na 16:16, a kolejny – tym razem z 44 jarda – dał prowadzenie Raiders 19:16. Dzięki dobrej defensywie i przechwycie Reggie’go Nelsona wynik nie uległ już zmianie, przez co to gracze z Oakland mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa, które co najważniejsze zagwarantowało im występ w fazie play-off. Ostatni raz taka sztuka udała im się aż w 2002 roku.