NFL: Oakland Raiders powraca na zwycięski szlak. Skuteczny Janikowski śrubuje swój rekord

Aktualizacja: 24 paź 2016, 07:11
23 paź 2016, 22:44

W 7. tygodniu zmagań amerykańskiej ligi NFL, drużyna Sebastiana Janikowskiego – Oakland Raiders pokonała na własnym obiekcie Jacksonville Jaguars 33:16. Polak zanotował kolejny znakomity występ, zdobywając w całym meczu aż 15 punktów oraz powiększając swój rekord skutecznych kopnięć z powyżej 50 jardów.

Po zeszłotygodniowej porażce z Kansas City Chiefs, ekipa z Oakland pragnęła powrócić na zwycięski szlak i potwierdzić aspiracje sięgające fazy play-off. Raidersi w drodze do tego celu zawsze mogą liczyć na pomoc Sebastiana Janikowskiego, który kolejny raz potwierdził, że pomimo swojego wieku wciąż jest w świetnej dyspozycji.

Polak otworzył wynik meczu w pierwszej kwarcie, wykonując skuteczny field goal z 26 jardów. Były to jedyne punkty zdobyte w tej części meczu – kolejne padły w kwarcie drugiej, gdy ponownie Janikowski wykonał skuteczne kopnięcie. Tym razem odległość od bramki wynosiła 32 jardy. Zdobyczy punktowej pozazdrościł mu kopacz gości wykonując skuteczny field goal z 23 jardów. Na odpowiedź Raiders nie trzeba było długo czekać – przyłożenie po 2-jardowym biegu uzyskał Murray, natomiast Sebastian skutecznie podwyższył za jeden punkt. Jaguars zapunktowali ponownie kopnięciem Meyersa, jednak gospodarze nie zwalniali tempa i dorzucili kolejne przyłożenie. Carr krótkim podaniem znalazł w polu punktowym Crabtree, Janikowski podwyższył za 1, dzięki czemu Oakland Raiders schodzili na przerwę prowadząc aż 20:6.

W trzeciej kwarcie nie działo się już tak wiele – oprócz tego, że Janikowski i Meyers dorzucili po kolejnym skutecznym kopnięciu z pola. Co ciekawe, obydwaj próbowali z tej samej odległości – z 44 jardów. Przed ostatnią częścią meczu wynik brzmiał więc 23:9 na korzyść gospodarzy.

Najważniejszym wydarzeniem czwartej kwarty, było wyśrubowanie przez Janikowskiego swojego rekordu Ligi w ilości skutecznych kopnięć z powyżej 50 jardów. Polak powiększył swój dorobek do 55. takich prób, gdy piłka jego field goal z 52 jardów znalazła się w bramce rywali. Co prawda Jaguars udało zdobyć się jeszcze pierwsze przyłożenie w tym spotkaniu za sprawą Thomasa, jednak tym samym odpowiedzieli jeszcze pod koniec Raiders. Murray uzyskał swój drugi w meczu touchdown, po 9-jardowej akcji biegowej, natomiast kropkę nad “i” postawił Janikowski podwyższając za jeden punkt i ustalając wynik meczu na 33:16.

Po tym zwycięstwie Oakland Raiders legitymują się bilansem 5 wygranych i 2 porażek. W kolejnym meczu podejmować będą drużynę Tampa Bay Buccaneers.