niedziela, 26 czerwca, 2022

NFL: Sebastian Janikowski kontuzjowany! Ominie go początek sezonu

Nowy sezon NFL już wystartował. Na inaugurację rozgrywek aktualni mistrzowie, New England Patriots niespodziewanie ulegli Kansas City Chiefs 27:42. Dzisiejszej nocy rozegranych zostanie aż 11 meczów, w tym potyczka Oakland Raiders z Tennessee Titans. Niestety wiemy już, że na boisku nie pojawi się polski „rodzynek” w najlepszej lidze świata, Sebastian Janikowski.

Od pewnego czasu w amerykańskich mediach pojawiały się pogłoski mówiące o silnych bólach pleców dręczących naszego rodaka. Niestety, dzisiejszej nocy doniesienia te potwierdziła oficjalna strona National Football League. Na nfl.com możemy przeczytać,  że „Seabass” został przesunięty do „Injured Reserve”, a jego miejsce w składzie zdolnych do gry zawodników zajął Giorgio Tavecchio, który stanie przed szansą debiutu w lidze.

Przerwa polskiego kopacza potrwa najprawdopodobniej co najmniej osiem kolejek NFL. Janikowski może mówić o sporym pechu, gdyż jego uraz zbiegł się w czasie z chęcią renegocjacji obowiązującej jeszcze przez jeden sezon umowy z Raiders. 39-latek nie chciał zgodzić się na obniżkę zarobków, lecz istniało ryzyko, że klub zdecyduje się na jego zwolnienie. Z tego względu dwa dni temu Polak zdecydował się przystać na warunki swojego pracodawcy, w wyniku czego jego gwarantowana pensja będzie wynosić 3, a nie jak dotąd 4 miliony dolarów za sezon.

Mecz pierwszej serii gier NFL pomiędzy Oakland Raiders, a Tennessee Titans zostanie rozegrany dzisiaj o godzinie 19:00 polskiego czasu.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA