NFL: Sebastian Janikowski przesądza o zwycięstwie swojego zespołu! [WIDEO]

2 paź 2016, 22:39

Po zeszłotygodniowym – rekordowym występie, tym razem Sebastian Janikowski wyróżnił się w inny sposób. W meczu swojej drużyny Oakland Raiders z Baltimore Ravens, zdobył decydujący o zwycięstwie punkt.

Po osiągnięciu rekordu w liczbie celnych kopnięć z powyżej 50-ciu jardów, tym razem  dorobek punktowy Polaka złożył się w całości z podwyższeń po przyłożeniach. Łącznie w całym spotkaniu zdobył ich 4, w tym ten decydujący o zwycięstwie.

Po raz pierwszy uczynił to w pierwszej kwarcie, po przyłożeniu Robertsa otwierającym wynik spotkania. Następne podwyższenie wykonał w kwarcie drugiej po przyłożeniu Crabtree,  dzięki czemu jego drużyna prowadziła 14:3. Crabtree był zresztą autorem dwóch kolejnych przyłożeń w kwarcie czwartej – ostatnie z nich dawało Oakland remis 27:27. Zwycięstwo w meczu zależało więc od Janikowskiego, który podwyższając za jeden punkt dał swojej drużynie zwycięstwo.

Oto, w jaki sposób padło ostatnie przyłożenie wyrównujące wynik meczu:

Dla ekipy Oakland Raiders było to trzecie zwycięstwo w sezonie, przy jednej porażce. W następnej kolejce Janikowski i jego koledzy zmierzą się z San Diego Chargers.