Strona główna Pilka reczna Nie żyje legenda polskiej piłki ręcznej Wojciech Nowiński!

Nie żyje legenda polskiej piłki ręcznej Wojciech Nowiński!

0
fot: Wojciech Nowiński / ZPRP

Po walce z chorobą, w wieku 70 lat zmarł Wojciech Nowiński, były ceniony komentator sportowy, wykładowca akademicki, członek Rady Trenerów ZPRP, autor szeregu publikacji szkoleniowych, a wcześniej znakomity szkoleniowiec i zawodnik, reprezentant kraju i wielokrotny medalisty Mistrzostw Polski.

Wojciech Nowiński urodził się 11 grudnia 1948 r. Studiował na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W latach 1966-85 występował na pierwszoligowych parkietach w Polsce i we Francji.

Po zakończeniu kariery zawodniczej pracował jako trener. Od 1996 roku pełnił funkcję drugiego trenera reprezentacji Polski seniorów, samodzielnie prowadził tez pierwszą reprezentacje Polski w ośmiu meczach. Największe sukcesy odnosił jednak z młodzieżą. Prowadzona przez niego kadra młodzieżowa zajęła czwarte miejsce na mistrzostwach świata w Turcji w 1997 roku, a w roku 2002 sięgnęła po tytuł Mistrzów Europy. W składzie tej drużyny byli m.in. Krzysztof Lijewski, Karol Bielecki, Mariusz Jurkiewicz i Patryk Kuchczyński.

Od wielu lat Wojciech Nowiński był stałym ekspertem na antenach Telewizji Polskiej i Polsatu. Dla TVP komentował mecze polskich szczypiornistów na igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata i Europy.

Rodzinie, Przyjaciołom i Bliskim Zmarłego składamy najgłębsze wyrazy współczucia i szczere kondolencje.

 

Komentarze