Niedobre wieści z Vikersund. Wiatr torpeduje harmonogram zawodów

Aktualizacja: 17 mar 2023, 11:53
17 mar 2023, 09:50

Siln wiatr nie daje spokoju norweskim organizatorom zawodów Raw Air 2023. Już teraz odwołane zostały piątkowe sesje treningowe kobiet na skoczni w Vikersund. Dziś powinien odbyć się również trening i prolog mężczyzn. Decyzja, czy uda się je przeprowadzić, zapaść ma w najbliższych godzinach.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Sesje treningowe kobiet odwołane na skoczni w Vikersund

Do zakończenia tegorocznej edycji cyklu Raw Air pozostały tylko dwa spotkania. Przed najlepszymi skoczkami pozostała rywalizacja na mamuciej skoczni w Vikersund. Do klasyfikacji łącznie będzie się liczyć jeszcze sześć serii. Przed nami bowiem dwie serie konkursowe w indywidualnych zawodach, a także dwa prologi.

Problem w tym, że w piątek mocno dały o sobie znać warunki pogodowe. Na piątek zaplanowano bowiem trzy serie treningowe w Vikersund dla kobiet. Już teraz wiadomo jednak, że te się nie odbędą z powodu silnego wiatru. Panie swoje umiejętności sprawdzą na mamucim obiekcie dopiero w sobotę, na kolejnej sesji treningowej.

Co z treningiem i prologiem mężczyzn? Dominik Formela z portalu “Skijumping.pl” poinformował, że decyzja ma zapaść dopiero w ciągu najbliższych godzin. W piątek na skoczni w Vikersund skoczkowie mają zaplanowany trening o godzinie 14:45. Z kolei prolog powinien zacząć się o 17:00.

Przypomnijmy, że to już końcówka sezonu 2022/2023. Skoczkom pozostała jeszcze tylko rywalizacja w Vikersund, Lahti i Planicy. W cyklu Rawi Air, podobnie jak klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, liderem jest Norweg Halvor Egner Granerud. Po piętach depczą mu jednak Dawid Kubacki, Anze Lanisek i Stefan Kraft.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Raw Air 2023: Aktualna klasyfikacja. Kubacki wraca do ścisłej czołówki!

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA