Strona główna Siatkówka Nieoficjalnie! Bartosz Bednorz w Zenicie Kazań!

Nieoficjalnie! Bartosz Bednorz w Zenicie Kazań!

0
fot. FIVB

Bartosz Bednorz, przyjmujący reprezentacji Polski, broniący w tym sezonie w barw klubu z Modeny podpisał dwuletni kontrakt z rosyjskim gigantem światowej siatkówki – Zenitem Kazań. To zdecydowanie jeden z największych transferów w historii polskiej siatkówki. 

O transferze Bartosza Bednorza do rosyjskiego giganta od dawna krążyło już wiele plotek. Jak podaje “Przegląd Sportowy” informacja o podpisaniu przez 26-letniego przyjmującego z Zabrza kontraktu z klubem z Kazania jest pewna, choć żadna ze stron oficjalnie jeszcze tego nie potwierdziła. Dwuletnia umowa miałaby opiewać na zawrotną kwotę – nieoficjalnie mówi się nawet o 900 tys. euro. za sezon. Jak na siatkówkę jest to naprawdę gigantyczny kontrakt, a Bednorz zostałby tym samym jednym z najlepiej zarabiających siatkarzy na świecie.

Przyjmujący, który podpisał kontrakt z klubem z Modeny dwa lata temu, miał możliwość przedłużenia go na sezon 2020/2021, ale jak powiedział menedżer zawodnika, Jakub Michalak, Bartosz miał czas na decyzję do końca marca, czyli do wtorku.

– “Mogę powiedzieć tylko tyle, że Bartek już wie, gdzie będzie grał w przyszłym sezonie. Oczywiście, nie zdradzę nazwy klubu, musimy poczekać na oficjalny komunikat. Sezon we Włoszech wciąż trwa, być może Bednorz jeszcze będzie grał w tym sezonie w barwach Modeny. A co potem? O tym kibice za jakiś czas się przekonają” – mówi Michalak.

Jak podaje “Przegląd Sportowy” odwołując się do swoich prywatnych źródeł, reprezentant Polski wybrał jednak ofertę klubu ze stolicy Tatarstanu. Właśnie tam doświadczony przyjmujący będzie grał przez dwa najbliższe sezony u boku takich sław, jak słynny Francuz Earvin N’Gapeth, świetny atakujący Maksim Michajłow, rozgrywający Aleksander Butko czy środkowy Artiom Wolwicz. Po roku nieobecności na fotel pierwszego szkoleniowca powróci również Władimir Alekno, który w tym sezonie ze względów zdrowotnych ustąpił miejsca na ławce trenerskiej Aleksiejowi Werbowowi.

Źródło: przeglądsportowy.pl http://credit-n.ru/kreditnye-karty-blog-single.html

Komentarze