czwartek, 23 czerwca, 2022

Kolejny walkower w Lidze Narodów! Niemcy odmówiły gry z Chinami

W czwartek 23 czerwca Niemcy miały zmierzyć się z Chinami w ramach szóstej kolejki siatkarskiej Ligi Narodów 2022. Reprezentacja prowadzona przez Michała Winiarskiego odmówiła jednak gry z azjatycką drużyną.

Niemcy nie wierzą w nagłe ozdrowienie Chińczyków

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Już w środę odwołane zostało jedno spotkanie w Lidze Narodów z udziałem Chin. Azjaci o godzinie 9:00 mieli zmierzyć się z Francuzami. Starcie zostało anulowane z powodu licznych zakażeń koronawirusem w chińskim zespole. Francuzom przyznano walkowera.

Na tym jednak nie koniec problemów. Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że Niemcy nie zgodzili się na rozegranie czwartkowego spotkania z Chińczykami. Tym razem to jednak europejski zespół, zgodnie z regulaminem Ligi Narodów 2022, został ukarany walkowerem.

Niemcy nie chcieli zgodzić się na rozegranie meczu w związku z „magicznym ozdrowieniem” azjatyckiego zespołu. Warto bowiem przypomnieć, że w miniony weekend aż 21 reprezentantów Chin uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa. W czwartek rano cała grupa ponownie przeszła jednak kontrolę lekarską. Tym razem wszystkie wyniki Chińczyków okazały się negatywne.

Przepraszamy sportowców, urzędników, widzów i fanów na całym świecie za wszelkie niedogodności spowodowane z odwołaniem spotkania – napisali organizatorzy Ligi Narodów w oficjalnym komunikacie.

Obie drużyny swoje kolejne spotkania rozegrają już w piątek. Reprezentacja Niemiec zagra z zajmującą obecnie siódme miejsce Holandią, natomiast Chiny zmierzą się z przedostatnią w tej chwili w tabeli rozgrywek Argentyną.

Polska – Kanada (23.06): Gdzie i Kiedy Transmisja Ligi Narodów 2022?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA