Strona główna Pilka reczna Katar 2015 Niepokonani Chorwaci na drodze Polaków

Niepokonani Chorwaci na drodze Polaków [SKŁADY!]

0

Dziś w Katarze rozegrane zostaną ćwierćfinały mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Polscy szczypiorniści w walce o awans zmierzą się z Chorwatami. Do tej pory w turnieju Polacy przegrali już dwukrotnie, z Niemcami oraz z Danią, natomiast Chorwaci są wciąż niepokonani. Trzeba jednak przyznać, że drogę do dzisiejszego meczu gracze z Bałkanów mieli znacznie łatwiejszą niż Polacy. Najbardziej zacięte mecze toczyli w fazie grupowej z Macedonią, a także w 1/8 finału z Brazylią. Zespół z Ameryki Południowej niespodziewanie sprawił sporo kłopotów Chorwatom, którzy wygrali zaledwie jedną bramką. Trener Brazylijczyków twierdził po meczu, że w zwycięstwie rywalom pomogli sędziowie.

Mimo, że dzisiejsi rywale Polaków nie zachwycali w dotychczasowych meczach na tych mistrzostwach, to oni będą faworytami. Mają w swoim składzie wielkie gwiazdy światowego szczypiorniaka, na czele z Domagojem Duvnjakiem, najlepszym zawodnikiem na świecie w 2013 roku. Duvnjak to lider i prawdziwy mózg drużyny prowadzonej przez Slavko Goluzę. Najlepszym strzelcem Chorwatów w tym turnieju jest skrzydłowy Ivan Cupic, zdobywca 31 bramek (11 z rzutów karnych). Cupic to gracz występujący na co dzień w zespole Vive Targi Kielce. Oprócz niego w najlepszym polskim klubie występują także inny skrzydłowy Manuel Strlek oraz kołowy Zeljko Musa.

Chorwaci w przeciwieństwie do Polaków są zespołem kompletnym, mają kapitalną drugą linię z Duvnjakiem i mierzącym 210 cm Marko Kopljarem, znakomitych skrzydłowych, doświadczonego olbrzyma na kole Igora Voriego, czy też świetnego bramkarza Mirko Alilovicia. Największą bronią polskiej drużyny jest solidna defensywa, świetni bramkarze i silna druga linia. Do pokonania Chorwatów może się to okazać za mało. Polacy muszą zdecydowanie poprawić grę w ataku. W meczu ze Szwecją notowali wiele prostych błędów, strat piłek, rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Niewątpliwie, aby awansować do półfinału Polacy muszą zagrać dziś swój najlepszy mecz w turnieju.

W innych meczach ćwierćfinałowych Katar zmierzy się z Niemcami, Dania z Hiszpanią, a Francja ze Słowenią.

Szkoleniowcy obydwu zespołów podali kadry na spotkanie ćwierćfinałowe. W składzie polskiego zespołu znaleźli się narzekający na urazy Piotr Chrapkowski, Robert Orzechowski i Piotr Grabarczyk. U naszych rywali także bez zmian w składzie.

Składy:

Chorwacja: Alilović, Ivić – Duvnjak, Stepancić, Kopljar, Vori, Gojun, Horvat, Karacić, Bicanić, Strlek, Cupić, Musa, Nincević, Slisković, Brozović.

Polska: Szmal, Wyszomirski – Krajewski, Orzechowski, Bielecki, Rojewski, Wiśniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Grabarczyk, Jurkiewicz, Masłowski, Syprzak, Daszek, Szyba, Chrapkowski.

Początek spotkania Polska – Chorwacja o 16.30. Transmisja w TVP 2.

Komentarze