Strona główna Siatkówka Liga siatkówki kobiet Niepokonany ŁKS!

Niepokonany ŁKS!

0
foto: chemik-police.com

W 13. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet naprzeciwko siebie stanęły drużyny POLI Budowlanych Toruń oraz ŁKS-u Commercecon Łódź. Łodzianki pewnie zwyciężyły w trzech setach i wywiozły z Kujaw komplet punktów.

Już na początku spotkania przyjezdne pokazały siłę (2:6). Torunianki miały spore problemy w przyjęciu, co raz po raz wykorzystywały ich przeciwniczki, posyłając w ich stronę serie atomowych zagrywek. Przy stanie 4:12 trener miejscowych, Mirosław Zawieracz poprosił o przerwę. Nie wybiło to jednak gospodyń z uderzenia, które z każdą akcją powiększały swoją przewagę (6:15, 10:19). Przyjmująca Budowlanych, Dorota Ściurka próbowała na własny rachunek niwelować straty punktowe jej zespołu, lecz na próżno. As serwisowy Katarzyny Sielickiej zakończył partię (12:25).

Ponownie seta lepiej otworzyły łodzianki (1:5). Gospodynie szybko zabrały się za odrabianie punktów i zdołały zniwelować straty do dwóch “oczek” (6:8). Skuteczna gra przez środek pozwoliła siatkarkom ŁKS-u na odzyskanie trzypunktowego prowadzenia. Efektowna kiwka Małgorzaty Skorupy sprawiła, że trener Budowlanych poprosił o czas (13:17). Na nieszczęście dla torunianek, najmocniejsze ogniwo zespołu, Marina Cvetanović miała problemy ze zmieszczeniem się w boisku, przez co rywalki, a wraz z nimi wynik, oddalały się coraz bardziej (15:21). Na zakończenie seta, Marta Janik zaatakowała daleko w aut (18:25).

Trzecią partię przyjezdne rozpoczęły od pięciopunktowego prowadzenia. Mimo to torunianki starały się dorównać przeciwniczkom, raz to z lepszym, raz z gorszym rezultatem (5:9). Po fragmencie przyzwoitej gry gospodyń przychodziła chwila niemocy i łatwej utraty punktów (10:17). Dopiero przy stanie 11:18 Dorota Ściurka poderwała koleżanki z zespołu do walki. Było jednak zdecydowanie za późno na przedłużenie swoich szans w tym spotkaniu. Budowlane zdołały ugrać jeszcze kilka piłek (14:22, 17:23), lecz musiały ostatecznie uznać wyższość rywalek przy wyniku 18:25.

POLI Budowlani Toruń – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (12:25, 18:25, 18:25)

MVP: Zuzanna Efimienko-Młotkowska

POLI Budowlani Toruń: Ściurka, Lewandowska, Wójcik, Bałucka, Cvetanović, Hatala, Nowak

ŁKS Commercecon Łódź: Kwiatkowska, Bidias, Sielicka, Muhlsteinova, Kowalińska, Efimienko-Młotkowska, Strasz

Komentarze