Zwycięska passa Jastrzębskiego Węgla

14 lis 2016, 21:07

W ramach 8. kolejki PlusLigi beniaminek podejmował ostatnio bardzo dobrze sprawujący się zespół Jastrzębskiego Węgla. Po wygranej nad Asseco Resovią Rzeszów i PGE Skrą Bełchatów pokonali Espadon Szczecin 1:3 (23:25, 25:23, 17:25, 15:25).

Szybki as serwisowy Milusheva (3:2). Kolejny as serwisowy, ale tym razem zawodnik Jastrzębskiego Węgla – Hidalgo Oliva (3:5). Szczecinanie doprowadzili do remisu 5:5. Dobry okres gry jastrzębian (6:11). Dopiero po błędzie Lampy gospodarze zdobyli punkt i zaczęli gonić wynik (11:13). Dwie kolejne akcje padły łupem gości (11:15). Dobrze w bloku spisywał się Bronovjak (14:15). Jastrzębianie uciekli na cztery punkty (15:19). As serwisowy Kampy (16:23). Zagrywka w obu zespołach dobrze funkcjonowała. Tym razem as Klutha, a za chwilę dwa asy serwisowe Ruciaka (22:23). Piłka setowa dla gości (22:24). Oliva zakończył seta (23:25) i jastrzębinie zapisali pierwszego seta na swoje konto.

Na początku remis 6:6, po czym później jastrzębianie odskoczyli na 10:12. Szczecinianie doprowadzili do remisu 12:12. Następnie wyszli na jednopunktowe prowadzenie (13:12) i kolejny remis (13:13), który wcią się utrzymywał (18:18). Szczecinianiom udało się odkoczyć na dwa punkty (21:19). Punktowy blok Ruciaka dał kolejne oczko zespołowi (22:19). Po błędzie Muzaja gopodarze byli blisko wygrania partii (23:20). Sladecek po punktowym bloku dał piłkę setową swojej drużynie (24:21). Ernastowicz popełniając błąd w polu zagrywki pozwolił szczecinianom na wygranie partii i doprowadzenie do remisu w meczu (25:23).

Milushev i Borovnjak dali po przerwie proowadzenie 2:1. Raz Muzaj, raz Oliva zdobywali punkty z ataku. Zły atak Gałązki pozwolił uciec na dwa “oczka” (2:4). Już za moment blok Gałązki i as serwisowy Milusheva doporawdziły do remisu po 4, utrzymujący się przez pewnien czas (7:7). Na prowadzenie wyszli jastrzębianie (12:16). W końcową część partii wchodzili z czteropunktową przewagą (16:20). Po udanym ataku Muzaja piłka setowa dla gości (17:24). Punktowy blok Kosoka i drugi set zapisany na konto Jastrzębskiego Węgla (17:25).

Czwarta partia rozpoczęła się od prowadzenia jastrzębian 4:6. Okres błędów w polu serwisowym po obu stronach siatki (5:9). Po bloku Borucha już 9:13 dla przyjezdnych. Najpierw Borovnajk później Muzaj psują swoję zagrywki. Jastrzębianie spokojnie zmierzali po zwycięstwo w spotkaniu (11:17). As serwisowy Kampy (13:22). Piłka setowa (14:24), atak Sobali (15:25) i koniec spotkania.

Espadon Szczecin – Jastrzębski Węgiel 1:3 (23:25, 25:23, 17:25, 15:25)

MVP: Damian Boruch

Espadon Szczecin: Perłowski, Borovnjak, Milushev, Petković, Ruciak, Cedzyński, Mihułka, Miluszew, Zajder, Wika, Gałązka, Kluth, Wołosz, Murek, Sladecek,

Jastrzębski Węgiel: Kosok, Muzaj, Oliva, Kampa, Botuch, Touzinsky,Popiwczak, Strzeżek, Gil, Ernastowicz, DeRocco, Gdowski, Sobala, Bachmatiuk