Niesamowity Start zabiera punkty z Gdyni!

Aktualizacja: 19 lut 2017, 19:08
19 lut 2017, 18:07

Start KRAM Elbląg źle wystartował, ale wspaniale zakończył zawody w Gdyni. Do przerwy przegrywał jednym trafieniem, ale w drugiej połowie rzucił o pięć bramek więcej i wygrał 26:22.

W pierwszej części meczu dominował Vistal, który szybko wyszedł na prowadzenie po bramce Kingi Lalewicz (5:3). Nim minęła szesnasta minuta bramkę oszołomionym zawodniczkom gości rzuciła Patricia Matieli, podwyższając tym samym prowadzenie w meczu (9:4). W końcówce pierwszej połowy skórę drużynie Elbląga uratowała Sylwia Lisewska, która rzucając kolejne trzy trafienia, zmniejszyła straty do rywalek (8:11).

Nie dość, że Lisewska rzuciła do przerwy osiem bramek, to jeszcze po tym jak zabrzmiała syrena końcowa, strzeliła kontaktową bramkę z rzutu wolnego. Zawodniczka fenomenalnym rzutem trafiła piłką w samo okienko gdyńskiej bramki (13:14).

Zaraz po przerwie Start wyrównał, zaś chwilę później, wykorzystując podwójne osłabienie przez Matieli i Kozłowską, wyszedł na dwubramkowe prowadzenie za sprawą Joanny Wagi (16:14).

Wyrównany bój rozgrywał się do 45 minuty, dopóki Start nie uwolnił swojego całego potencjału. Do gry włączyły się inne piłkarki gości jak Magda Balsam, która przelobowała Małgorzatę Gapską (21:18) oraz podwyższająca wynik na plus cztery bramki, Aleksandra Dankowska (23:19). Zaś w bramce świetnie spisywała się Sołomija Szywerska. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu, kiedy Balsam rzuciła kolejną bramkę przewagi, było już po zawodach (25:20).

Pomimo kolejnej domowej porażki Vistal pozostał wiceliderem PGNiG Superligi Kobiet z 28 punktami na koncie. Jednak gdyniankom po piętach depcze Start Elbląg, który zgromadził po tym meczu łącznie 26 punktów i zepchnął na czwarte miejsce Zagłębie Lubin. Lubinianki mają o “oczko” mniej i spotkanie 18. kolejki jeszcze przed sobą, jednak w hitowym starciu z mistrzyniami Polski z Lublina mogą stracić punkty.

Vistal Gdynia – Start KRAM Elbląg 22:26 (14:13)

Vistal Gdynia: Kamińska, Gapska, Kordowiecka – Urbaniak 1, Dorsz, Kobylińska 6, Malankowska, Stanulewicz 1, Kozłowska 4, Gutkowska, Lalewicz 2, Matieli 4, Szarawaga 1, Borysławska 2

KRAM Start Elbląg: Szywerska, Powaga – Balsam 5, Dankowska 2, Grobelska 1, Waga 1, Muchocka, Jędrzejczyk 1, Kwiecińska 2, Gerej, Lisewska 10, Stokłosa, Świerczewska 2, Andrzejewska, Szopińska