Strona główna Pozostałe Niezbędny gadżet kierowcy, czyli Plantronics VOYAGER 3240

Niezbędny gadżet kierowcy, czyli Plantronics VOYAGER 3240

0

„W czasie deszczu dzieci się nudzą” – to jeden z muzycznych klasyków. Tak samo jest w samochodzie podczas długich podróży, kiedy to kierowcy w trasie się nudzą, szczególnie jeśli w podróż wyruszają samotnie. Na pomoc przybywa wówczas słuchawka bluetooth firmy Plantronics  z serii Plantronics Voyager 3200 ( wersja 3240). To niezawodny gadżet dla każdego kierowcy, który w swoim aucie nie ma zestawu głośnomówiącego, a w wielu przypadkach nawet jeśli go posiada to sprzęt Plantronics spisze się o wiele, wiele lepiej i to na wielu płaszczyznach…

Zacznijmy jednak może od początku, czyli od tego co otrzymamy w zestawie, który możemy zakupić TUTAJ. W eleganckim pudełku oczywiście znajdziemy słuchawkę, a do niej bardzo ciekawe etui, które służy również jako stacja dokująca podczas ładowania słuchawki. Ponadto w komplecie są wymienne końcówki douszne w trzech różnych rozmiarach, tak by każdy mógł jak najlepiej dostosować sprzęt do swojego ucha. Zestaw oczywiście uzupełniony jest również o kabel do ładowania.

Sama słuchawka wykonana jest z na pozór delikatnego materiału, który w gruncie rzeczy poza tym, że jest wytrzymały to posiada bardzo elegancki design, który idealnie pasuje do mężczyzny. Jak jednak wiemy nie to jest sprawą najbardziej istotną. Kluczową rolę grają tu testy jakości wszelkich parametrów…

Po pierwsze, słuchawka posiada komendy głosowe, które mogą być dużym ułatwieniem w czasie podróży. Dzięki nim możemy połączyć się ze słuchawką, ale również otrzymać informację o poziomie baterii czy konieczności ładowania sprzętu. Na bardzo duży plus należy zaliczyć również system redukcji szumów. Spisuje się on wręcz wyśmienicie. Świadczy o tym nawet nie tyle jazda w samym samochodzie, ale sytuacja kiedy opuszczamy pojazd na ruchliwym parkingu czy drodze ekspresowej, gdzie co chwilę słyszymy świst przejeżdżających samochodów. Osoba, która z nami rozmawia praktycznie w ogóle tego nie dostrzega, dzięki czemu swoboda i jakość rozmowy jest na najwyższym poziomie. Co ciekawe technologia Smart Sensor umożliwia odbiór rozmowy już poprzez samo założenie słuchawki, więc ograniczamy się tylko do jednego ruchu co znacznie przyspiesza proces łączenia, a co za tym idzie możemy skupić się wyłącznie na drodze, która jest przed nami.

Możliwość wygodnej rozmowy to nie jedyne funkcje jakie spełnia Plantronics Voyager 3240. Dzięki urządzeniu możemy również słuchać muzyki, audiobooków czy nawet instrukcji z nawigacji.

Kolejna bardzo istotna kwestia to czas czuwania. Wynosi on 7 dni, ale dzięki wcześniej wspomnianej stacji dokującej, służącej również jako etui otrzymujemy dodatkowe 10 godzin rozmów.

Jeśli możemy się do czegoś przyczepić, o ile w ogóle w tym przypadku się da, to jest to sposób „leżenia” słuchawki w uchu. Jest to problem większości tego typu urządzeń i również Plantronics w 100 procentach nie uporał się z tą kwestią. Mimo aż trzech wymiennych końcówek o różnej wielkości nie udało mi się idealnie dopasować słuchawki do ucha. Na szczęście również w tym przypadku na ratunek przybywa tzw. mały pałączek, który montujemy za uchem dzięki czemu słuchawka trzyma się perfekcyjnie.

Podsumowując, słuchawka Plantronics Voyager 3240 to idealne rozwiązanie dla każdego kierowcy, który często znajduje się za kierownicą. Poza podstawowymi cechami, czyli możliwością rozmowy urządzenie daje nam jeszcze wiele innych rozwiązań, które mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w aucie. Elegancki wygląd również robi swoje i sprawia, że taki sprzęt chce mieć w swoim samochodzie każdy kierowca.

SPECYFIKACJA:

Kolor: Diamond Black /czarny
Wymiary słuchawki: 67mm X 23mm X 23mm.
Waga: 9 gram.
Czas rozmów: do 6 godzin (do 5 godzin w jakości HD).
Czas słuchania: do 5 godzin (muzyki, audiobooków, nawigacji).
Czas czuwania : do 7 dni.
Czas ładowania: 90 minut słuchawki, 90 minut etui.
Typ akumulatorów: 93 mAh, niewymienne, litowo-jonowe.
Proste dotykowe sprawdzanie poziomu naładowania etui i słuchawki – diody na etui pokazują stopień naładowania i etui i słuchawki.
Etui zapewnia dodatkowe 10 godzin rozmów.
Słuchawka może być ładowana przez kabel micro USB lub etui ładujące.
Potrójny mikrofon z redukcją hałasu otoczenia oraz szumu wiatru.
przycisk do obsługi funkcji „mute” (wyłączenie mikrofonu) oraz komend głosowych (Voice Control Button VPA)
Technologia Smart Sensor (umożliwia odbiór rozmowy już poprzez założenie słuchawki)
Zasięg: klasa 1 (do 30 metrów)
Wersja Bluetooth: 4.1
profile Bluetooth: Advanced Audio Distribution Profile (A2DP) 1.3, Hands-free (HFP) Profile 1.6 and Headset (HSP) Profile 1.2, AVRCP 1.3, and Enhanced Data Rate (EDR)
NFC do szybkiego parowania.
Technologia multipoint (parowanie wielu urządzeń, dwa aktywne)
Głos HD (domyślnie funkcja wyłączona; konfiguracja poprzez aplikację PLT Hub Mobile).
Możliwość słuchania muzyki, audiobooków, informacji z nawigacji;
Identyfikacja numeru przychodzącego poprzez czytanie książki telefonicznej.
Komendy głosowe i komunikaty

Komentarze