Niezwykła walka zakończona zwycięstwem PGE Skry!

4 lut 2018, 17:27

W hali w Rzeszowie w 19 kolejce PlusLigi na przeciw siebie stanęły Asseco Resovia Rzeszów oraz wicemistrzowie Polski PGE Skra Bełchatów. Mimo, że gospodarze prowadzili 2:1 w setach to ekipa PGE Skry zdołała odwrócić i wygrać cały mecz.

Gospodarze od mocnego uderzenia rozpoczęli to spotkanie. Już od pierwszych chwil rzeszowianie uzyskali trzy oczka przewagi (5:2). Dobre przyjęcie oraz skuteczne ataki zawodników Rzeszowa sprawiły, że przewaga gospodarzy wzrosła w dalszej części seta (16:11). Goście zerwali się do walki i w końcówce doprowadzili do remisu (23:23). Dwa kolejne oczka zdobyli zawodnicy PGE Skry. Mimo tak dużej przewagi goście zdołali się przełamać i zwyciężyć.

Zdecydowanie skuteczniej w drugiego seta weszli gospodarze. Szybko uzyskali kilka punktów przewagi (8:4). Dzięki skutecznemu atakowi Śliwki i dwóm asom serwisowym Rossarda gospodarze powiększyli swoje prowadzenie (14:6). Do końca podopieczni trenera Kowala nie pozwolili odrobić strat i pewnie zmierzali do wyrównania stanu meczowego (24:15). Ostatni punkt padł po skutecznej zagrywce.

Początek trzeciej partii był wyrównany (6:6, 8:8). W dalszej części seta gospodarze uzyskali trzy oczka przewagi (16:13). Trener gości poprosił o czas dla swojej ekipy. W końcówce goście poderwali się do walki i po autowym ataku Rossarda doprowadzili do remisu (19:19). Ostatecznie po grze na przewagi tą odsłonę wygrali gospodarze w stosunku (26:24).

Czwarty set od zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze (8:6). Podopieczni trenera Kowala utrzymywali poziom gry i lepiej radzili sobie praktycznie w każdym elemencie (16:12). Goście jednak nie spodziewanie zerwali się do walki i doprowadzili do remisu po 19. Końcówka partii była emocjonująca, gra znów toczyła się na przewagi. Ostatecznie partię wygrali bełchatowianie (26:24) i doprowadzili do tie-breaka.

Z wysokiego ,,C” piątego seta rozpoczęli bełchatowianie (1:6). Goście dalej kontynuowali skuteczna grę, utrzymywali koncentrację i poziom gry (10:5). To pozwoliło gościom na zwycięstwo w całym spotkaniu i zgarnięcie 2 punktów.

Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów 2:3 (23:25, 25:15, 26:24, 24:26, 10:15)

MVP: Mariusz Wlazły

Asseco Resovia Rzeszów: Tichacek, Jarosz, Rossard, Śliwka, Możdżonek, Dryja, Masłowski, Rusek

PGE Skra Bełchatów: Lisinac, Wlazły, Kłos, Penchev, Czarnowski, Ebadipour, Romać, Nedeljkovic, Milczarek