Nikola Grbić chce skrócenia sezonu PlusLigi. Postawił jasne warunki

22 mar 2023, 14:43

Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy Nikola Grbić zapowiedział, że jego zdaniem następny sezon PlusLigi powinien zostać skrócony, aby polska kadra odpowiednio mogła się przygotować do występu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

W trakcie trwającej już ponad rok kadencji na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski, Nikola Grbić zdołał już osiągnąć spore sukcesy – zajął z kadrą trzecie miejsce w Lidze Narodów 2022 i zdobył srebro na mistrzostwach świata. Teraz jego celem jest walka o medal na igrzyskach olimpijskich.

Grbić chciałby skrócenia sezonu ligowego

Mając na uwadze odpowiednie przygotowanie się do przyszłorocznego turnieju olimpijskiego, zdaniem Grbicia sezon PlusLigi w 2024 roku powinien zakończyć się wcześniej. Według niego może to mieć kluczowe znaczenie w kontekście regeneracji siatkarzy reprezentacji Polski.

Były plany, żeby PlusLiga skończyła się w weekend 27-28 kwietnia. Później poprosiłem o to, byśmy skończyli tydzień wcześniej – powiedział selekcjoner polskiej kadry w wywiadzie dla WP SportoweFakty.

Grbić nie szuka wymówek

W dalszej części wywiadu Grbić oznajmił, że jego deklaracja nie powinna być odbierana jako ewentualna wymówka w kontekście ewentualnego złego wyniku na igrzyskach. Stwierdził, że w przeszłości kilkukrotnie dochodziło do sytuacji, w której zwycięzcy olimpijskiego turnieju mieli za sobą wyczerpujący sezon ligowy.

To nie może być wymówka. Jeśli nie osiągniemy odpowiedniego wyniku w Paryżu, nie będziemy mogli zrzucić winy na PlusLigę. To nie będzie nasza wymówka – zadeklarował serbski szkoleniowiec.

Zmagania siatkarskie podczas przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu potrwają od 27 lipca do 11 sierpnia. Wcześniej odbędą się turnieje kwalifikacyjne, które potrwają od 30 września do 8 października tego roku.

Siatkarze i siatkarki poznali rywali w kwalifikacjach do IO. Trudne zadanie kobiet

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA