Nikola Grbić chce skrócenia sezonu PlusLigi. Postawił jasne warunki

Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy Nikola Grbić zapowiedział, że jego zdaniem następny sezon PlusLigi powinien zostać skrócony, aby polska kadra odpowiednio mogła się przygotować do występu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

W trakcie trwającej już ponad rok kadencji na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski, Nikola Grbić zdołał już osiągnąć spore sukcesy – zajął z kadrą trzecie miejsce w Lidze Narodów 2022 i zdobył srebro na mistrzostwach świata. Teraz jego celem jest walka o medal na igrzyskach olimpijskich.

Grbić chciałby skrócenia sezonu ligowego

Mając na uwadze odpowiednie przygotowanie się do przyszłorocznego turnieju olimpijskiego, zdaniem Grbicia sezon PlusLigi w 2024 roku powinien zakończyć się wcześniej. Według niego może to mieć kluczowe znaczenie w kontekście regeneracji siatkarzy reprezentacji Polski.

Były plany, żeby PlusLiga skończyła się w weekend 27-28 kwietnia. Później poprosiłem o to, byśmy skończyli tydzień wcześniej – powiedział selekcjoner polskiej kadry w wywiadzie dla WP SportoweFakty.

Grbić nie szuka wymówek

W dalszej części wywiadu Grbić oznajmił, że jego deklaracja nie powinna być odbierana jako ewentualna wymówka w kontekście ewentualnego złego wyniku na igrzyskach. Stwierdził, że w przeszłości kilkukrotnie dochodziło do sytuacji, w której zwycięzcy olimpijskiego turnieju mieli za sobą wyczerpujący sezon ligowy.

To nie może być wymówka. Jeśli nie osiągniemy odpowiedniego wyniku w Paryżu, nie będziemy mogli zrzucić winy na PlusLigę. To nie będzie nasza wymówka – zadeklarował serbski szkoleniowiec.

Zmagania siatkarskie podczas przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu potrwają od 27 lipca do 11 sierpnia. Wcześniej odbędą się turnieje kwalifikacyjne, które potrwają od 30 września do 8 października tego roku.

Siatkarze i siatkarki poznali rywali w kwalifikacjach do IO. Trudne zadanie kobiet

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA

Reklama