Nikola Grbić wybrał kapitana kadry siatkarzy. Postawił na doświadczenie

30 maj 2023, 11:13

Selekcjoner polskiej kadry siatkarzy Nikola Grbić zadecydował, że w miejsce Bartosza Kurka rolę kapitana podczas zbliżającego się turnieju w Lidze Narodów będzie pełnił najbardziej doświadczony w kadrze Grzegorz Łomacz. Dla zawodnika PGE Skry Bełchatów to spore wyróżnienie.

Łomacz kapitanem kadry na Ligę Narodów

W ostatnim czasie rolę kapitana polskiej kadry pełnił Bartosz Kurek, którego jednak zabrakło w składzie na pierwszy turniej Ligi Narodów. Nikola Grbić postanowił więc powierzyć tę funkcję Grzegorzowi Łomaczowi, mistrzowi świata z 2018 roku i wicemistrzowi świata z 2022 roku.

35-letni Łomacz jest najstarszym spośród powołanych siatkarzy na zmagania w Lidze Narodów. Podczas zbliżających się zmagań w Japonii siatkarz PGE Skry Bełchatów będzie rywalizował o miejsce w składzie z Janem Firlejem, zawodnikiem Projektu Warszawa.

14 lat od debiutu Łomacza

Grzegorz Łomacz zadebiutował w drużynie narodowej w 2009 roku i od tamtego czasu rozegrał dla reprezentacji 112 meczów. Był jej członkiem podczas zmagań w Lidze Narodów w 2021 i 2022 roku, kiedy to biało-czerwoni odpowiednio wywalczyli srebro i brąz.

Polscy siatkarze przygotowują się już do pierwszego turnieju w ramach Ligi Narodów. 1 i 2 czerwca rozegrają dwa sparingi z Japonią, po czym w Nagoi rozegrają cztery spotkania – z Francją (7 czerwca), Iranem (8 czerwca), Bułgarią (9 czerwca) oraz Serbią (11 czerwca).

Turniej finałowy tegorocznej edycji Ligi Narodów zostanie rozegrany w dniach 19-23 lipca w gdańskiej Ergo Arenie. Poza gospodarzami, w rywalizacji weźmie również udział siedem innych drużyn.

Transfer młodej gwiazdy. Martyna Czyrniańska w drużynie finalisty Ligi Mistrzów

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA