NMC Górnik Zabrze zagra w ćwierćfinale PGNiG Superligi

13 kwi 2017, 20:44

Podopieczni Ryszarda Skutnika nie pozostawili złudzeń SPR Stali Mielec i pewnie pokonali ją we własnej hali 34:27. Taki wynik oznacza, że Dzika karta przypada w udziale zabrzanom. W ćwierćfinale PGNiG Superligi czeka już na nich Vive Tauron Kielce.

Mecz przez całe 60.minut gry był pod kontrolą gospodarzy. Zabrzanie ani przez chwilę nie dali odczuć przeciwnikom, że mogą oni odrobić stratę z pierwszego meczu. Co zwracało uwagę – w ekipie Górnika nie było jednego wiodącego strzelca, a ciężar zdobywania bramek wzięła na siebie całą drużyna.

Pomagało to również w przygotowywaniu różnorodnych ataków. Mielczanie w obronie skupili się na odcięciu od gry Marka Daćki, zapominając nieco o powstrzymywaniu rzutów z drugiej linii i ze skrzydeł. Właśnie w ten sposób zawodnicy Górnika budowali swoją przewagę, która po 30 minutach gry wynosiła pięć bramek.

Mielczanie na początku drugiej połowie wlali nieco wiary w serca swoich kibiców. Błyskawicznie rzucili dwie bramki i zniwelowali stratę do Górnika do trzech bramek. Po chwili mieli idealną okazję do zdobycia kolejnego gola, ale pojedynek sam na sam z Martinem Galią przegrał Rafał Krupa.  Dla Górnika był to sygnał ostrzegawczy tak jasny, że  od tego momentu wzięli się mocniej do roboty – Stal bowiem nie miała zamiaru odpuszczać ani przez chwilę.

W kolejnych minutach NMC Górnik znów zaczął budować swoją przewagę. Nie do zatrzymania byli Bartłomiej Tomczak i Iso Slujters. Stal słabła z minuty na minutę i było wiadomo, że Górnik nie wypuści już Dzikiej karty z rąk. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 34:27. Tym samym to oni zagrają w ćwierćfinale z Vive Tauronem Kielce.

NMC Górnik Zabrze – SPR Stal Mielec 34:27 (16:11) Pierwszy mecz: 28:27. Awans: NMC Górnik Zabrze

Górnik: Galia, Kornecki – Niedośpiał 1, Daćko 4, Tomczak 6 (1/1), Kryński 1, Piątek 2, Sluijters 5, Buszkow 4, Tatarincew 5, Gliński 4 (3/3), Tokaj 2, Fąfara, Adamuszek, Pluczyk

Stal: Wiśniewski, Lipka – Wilk 4 (0/2), Krępa 3, Miedziński 8 (2/2), Kłoda 3, Kubisztal, Kyrylenko 3, Diemientiew 2, Chodara, Krupa 3, Ćwięka 1