Świetne wyniki polskich młociarzy. Nowicki wygrywa, Włodarczyk trzecia po długiej przerwie

maj 15 2023, 10:51

Na początek sezonu 2023 Wojciech Nowicki i Anita Włodarczyk pokazali się z bardzo dobrej strony podczas mityngu KipKeino Classic w Nairobi w Kenii. Reprezentanci Polski ukończyli zmagania odpowiednio ze złotym i brązowym medalem.

Polscy lekkoatleci nie próżnują i szlifują formę przed zaplanowanymi na sierpień mistrzostwami świata w Budapeszcie. W ostatni weekend w Nairobi w Kenii ze szczególnie dobrej strony pokazał się Wojciech Nowicki, ale i wracająca Anita Włodarczyk.

Świetne starty Nowickiego i Włodarczyk

W rywalizacji w rzucie młotem Wojciech Nowicki był zdecydowanie najlepszy, ustanawiając jednocześnie najlepszy tegoroczny wynik na świecie. Polak wygrał rywalizację z wynikiem 79,78 m, Kanadyjczyka Ethana Katzberga – 76,38 m oraz Węgra Donata Vargę – 74,12 m.

Do zmagań po raz pierwszy od niemal roku przystąpiła również Anita Włodarczyk, która przez ostatnie 11 miesięcy leczyła kontuzję odniesioną po gonitwie za złodziejem. Polka rzuciła 70,27 m, co wystarczyło jej do trzeciego miejsca. Triumfowała Amerykanka Janee Kassanavoid (74,25 m), przed swoją rodaczką Janeah Stewart (71,43 m).

Cichocka nie ukończyła biegu

Do zmagań w Nairobi przystąpiła również Angelika Cichocka, która po raz ostatni wystąpiła na Diamentowej Lidze w Dosze. Weteranka kadry powróciła na koronny dystans 1500 metrów, ale nie może zaliczyć występu do udanych, bowiem nie zdołała dotrzeć do mety.

Mityng KipKeino Classic w Nairobi był dla polskich lekkoatletów kolejnych z etapów przygotowań do najważniejszej imprezy w tym sezonie, którą są mistrzostwa świata w Budapeszcie. Odbędą się one w dniach 19-27 sierpnia.

Osiem medali Polaków. Świetne występy biało-czerwonych w PŚ w Szeged w sprincie kajakowym

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA