Nowa konkurencja w programie igrzysk olimpijskich! Wielka szansa na medal dla Polski

Aktualizacja: 9 kwi 2023, 22:16
8 kwi 2023, 14:58

Światowe władze lekkiej atletyki oraz międzynarodowy komitet olimpijski podjęły wspólną decyzję o wprowadzeniu do programy igrzysk olimpijskich nowej konkurencji. Już za rok w Paryżu sportowcy powalczą o medale w drużynowym chodzie sportowym na dystansie maratońskim.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Medalowa szansa dla Polski

Nowa konkurencja lekkoatletyczna może być bardzo widowiskowa. Zespoły zgłoszone do chodu drużynowego będą składały się z dwóch kobiet i mężczyzn. Każdy ze sportowców będzie miał do pokonania nieco ponad 10 km, tak aby całkowity dystans wyniósł 42,195 km. Rywalizację będą rozpoczynały kobiety, które wystartują również na trzecich zmianach. Mężczyźni będą startować na drugiej i ostatniej zmianie.


Decyzja World Athletics i MKOL-u to bardzo dobra informacja dla sportowców z Polski. Aktualnym mistrzem olimpijskim w chodzie na 50 km jest Dawid Tomala, a Katarzyna Zdziebło wywalczyła srebrne medale na dystansach 20 i 35 km podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Oregonie. Osiągnięcia te pokazują, że Polska może stworzyć mocną drużynę i w Paryżu powalczyć o medal. Podczas przyszłorocznych igrzysk olimpijskich wystartuje 25 zespołów.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Wraca PGE Ekstraliga! Pierwsze mecze już w świąteczną sobotę

Podobne teksty

Komentarze

  1. W tekście czytamy, że kobiety wystartują na trzeciej zmianie, a mężczyźni na trzeciej i czwartej. O co chodzi?

  2. W teķście czytamy, że kobiety wystartują także na trzecich zmianach, a mężczyźni startują na trzeciej i czwartej. O co tu chodzi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA