Strona główna Pilka reczna Nowy kołowy w ORLEN Wiśle Płock

Nowy kołowy w ORLEN Wiśle Płock

0

Abel Serdio Guntín od 1 lipca zostanie formalnie zawodnikiem SPR Wisły Płock. 26-letni kołowy podpisał z klubem roczny kontrakt, z opcją przedłużenia na kolejne dwa sezony.

 

“Myślę, że gra dla Wisły to dla mnie szansa na dalszy rozwój – mówi Abel Serdio. – Dołączam do jednej z najlepszych drużyn w Polsce, która w przyszłym sezonie ma szansę powalczyć o mistrzostwo kraju. Cieszę się również na współpracę z Xavim Sabate. Nie spotkaliśmy się osobiście, ale wiem, że to dobry szkoleniowiec i człowiek. W Hiszpanii wszyscy mówią o nim w samych superlatywach. Pracował w Veszprem i osiągnął z tym klubem wielkie sukcesy. Fakt, że będziemy mówić w tym samym języku na pewno pomoże mi szybciej zrozumieć jego filozofię gry.”

 

Abel Serdio ma 26 lat. W 2019 roku trafił do Barcelony z Recoletas Atlético Valladolid, w którym spędził trzy sezony i zdobył 383 bramki. Znakomitą grą zwrócił na siebie uwagę nie tylko Dumy Katalonii, ale również selekcjonera reprezentacji Hiszpanii Jordi Ribery, u którego zadebiutował w październiku 2018 roku. Pod koniec 2019 roku Ribera powołał go do szerokiej kadry na EHF EURO 2020. Łącznie Serdio w drużynie narodowej rozegrał osiem spotkań, w których zdobył 13 bramek. W minionym sezonie w Barcelonie grał głównie w meczach na krajowym podwórku. Wystąpił we wszystkich 19 spotkaniach i 63 razy wpisywał się na listę strzelców.

 

 

Komentarze