Obrończynie tytułu zbyt mocne. Koszykarki AZS UMCS Lublin z 10. porażką w Eurolidze

17 sty 2024, 22:00

W meczu 12. kolejki grupy A koszykarskiej Euroligi zawodniczki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrały z broniącym tytułu sprzed roku tureckim Fenerbahce 61:72. Była to już 10. porażka mistrzyń Polski w bieżącej edycji rozgrywek.

Lublinianki dzielnie walczyły, ale przegrały

Koszykarki z Lublina miały bardzo trudne zadanie, bowiem mierzyły się z triumfatorkami ubiegłorocznej edycji Euroligi. Początek meczu należał jednak do mistrzyń Polski – prowadziły przez całą pierwszą kwartę, schodząc na pierwszą przerwę w wynikiem 18:15 na swoją korzyść.

W drugiej kwarcie Fenerbahce wyrównało przy rezultacie 27:27 i od tego czasu obrończynie tytułu wrzucały wyższy bieg. Po połowie spotkania prowadziły 41:32, a w trzeciej kwarcie jeszcze powiększyły tę przewagę – w pewnym momencie wynosiła ona aż 19 punktów.

Lublinianki zdołały jednak zniwelować tę stratę, przegrywając po trzeciej kwarcie 46:57. W decydującej odsłonie mistrzynie Polski nie były już w stanie ugrać nic więcej i to Fenerbahce wygrało to spotkanie 72:61.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Fenerbahce Alegoz Holding Stambuł 61:72 (8:15, 14:26, 14:26, 15:15)

Była to już 10. porażka koszykarek z Lublina w tegorocznej edycji Euroligi. Po 12 rozegranych spotkaniach zajmują przedostatnie, 7. miejsce w tabeli grupy A. Za tydzień zmierzą się przed własną publicznością z ASVEL Féminin z Francji.

Dominacja Jastrzębskiego Węgla. Efektowna wygrana na zakończenie fazy grupowej LM!