Obstawianie meczów online. Jak robić to świadomie?

Wielu graczy chce rozpocząć swoją przygodę z obstawianiem meczów online, jednak nie wie jak to robić. Jakie są najlepsze sposoby na obstawianie meczów? Gdzie można grać online na zakładach? Jak obstawiać mecze przez internet? Na te, a także inne ważne pytania związane z tematem obstawiania zakładów odpowiemy w poniższym artykule.

Co zrobić, by obstawiać mecze online?

Przede wszystkim, żeby obstawiać mecze online musicie dokonać rejestracji na stronie, na której znajdziecie… zakłady bukmacherskie na mecze – to oczywiste. Jakie są najlepsze strony do obstawiania meczów? Gdzie najlepiej obstawiać mecze przez internet? Co ważne – należy korzystać tylko z serwisów, które w sposób legalny oferują obstawianie zakładów wzajemnych. Aktualnie na liście polskiego Ministerstwa Finansów znajduje się ponad 20 podmiotów, które można określić mianem legalnych polskich bukmacherów. Jeśli chcecie obstawiać mecze przez internet to bukmacher musi przeprowadzić identyfikację Was jako pełnoletnich graczy.

Jeśli gracie w punkcie stacjonarnym – nie ma problemu. Jedynym Waszym zadaniem jest okazanie pracownikowi punktu swojego dokumentu tożsamości i gotowe. W przypadku gry przez internet sytuacja wygląda nieco inaczej. Najpierw musicie odwiedzić stronę interesującego Was bukmachera. Następnym krokiem jest przebrnięcie przez proces rejestracji w danym serwisie. W każdym z nich wygląda on bardzo podobnie. Należy podać swoje imię, nazwisko, datę urodzenia, PESEL, adres zamieszkania czy adres mailowy. Niektóre serwisy wymagają również podania numeru telefonu (od razu w trakcie wypełniania formularza rejestracyjnego), Wówczas na wskazany numer wysyłane jest hasło weryfikacyjne SMS, które często trzeba podać już na etapie dołączania do grona użytkowników danego portalu.

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego należy aktywować konto przez kliknięcie w link, który otrzymujecie zawsze na swój adres mailowy. To jednak nie wszystko. Po zarejestrowaniu się posiadacie tzw. konto tymczasowe. Możecie co prawda na nim grać, jednak stawki zakładów są ograniczone, a także nie możecie wypłacić wygranych pieniędzy. Sposobem na “odblokowanie” konta u bukmachera jest weryfikacja danych. Polega ona na przesłaniu skanu lub zdjęć swojego dokumentu tożsamości w specjalnie przeznaczonej do tego sekcji na stronie danego portalu. Co więcej, obecnie bukmacherzy oferują również weryfikację konta za pomocą bankowości elektronicznej, co jest sporym ułatwieniem.

Gdy już zweryfikujecie swoje konto, będziecie mogli obstawiać przez internet. Wówczas do wyboru będziecie mieć dwie opcje – grę z poziomu swojego komputera lub na wybranym urządzeniu mobilnym. Co ważne, aplikacje do obstawiania meczów cieszą się coraz większym “powodzeniem” u użytkowników serwisów z zakładami. Nie może to jednak dziwić – w takiej sytuacji gracze mają obstawianie meczów online “pod ręką”.

Jakie mecze można obstawiać przez internet?

Rozpoczynając swoją przygodę grą na zakładach przez internet wielu graczy zastanawia się: jakie mecze można obstawiać online? Odpowiedź jest być może banalna, ale praktycznie wszystkie! Użytkownicy mają do wyboru kilka tysięcy zdarzeń i to na każdym z dostępnych portali! Oczywiście, nie jest tak, że w każdym serwisie znajdziecie inne zakłady – w większości z nich są one bardzo podobne.

Istnieją jednak portale, które wyróżniają się danym rodzajem zakładu. Jeśli chodzi jednak o dyscypliny jakie można obstawiać to są wśród nich – co oczywiste – sporty drużynowe. W tym gronie można wymienić m.in. piłkę nożną, siatkówkę czy koszykówkę. To oczywiście te najpopularniejsze. Oprócz tego możecie grać na mecze hokejowe czy… tenisowe. W końcu termin “obstawianie meczów” nie odnosi się tylko do sportów zespołowych.

Oczywiście, największą popularnością cieszą się zakłady na piłkę nożną. Jak obstawiać mecze piłki nożnej? Cóż, podobnie jak w przypadku pozostałych dyscyplin sportowych nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Tym bardziej, że oferty zakładów na mecze piłkarskie są tymi najobszerniejszymi i wszystko zależy od wybranego rodzaju zdarzenia.

Jakie są sposoby na obstawianie online?

Niezależnie jednak od tego czy decydujecie się na obstawianie meczów piłki nożnej, siatkówki czy innego sportu – jeszcze przed rozpoczęciem gry na zakładach część graczy zadaje sobie pytanie: jak działa obstawianie meczów? Każde spotkanie możecie obstawiać przede wszystkim na dwa sposoby – w ramach zakładów pre-match, jak i zakładów live. Który sposób obstawiania przez internet jest lepszy?

Cóż, podobnie jak w kilku innych przypadkach – nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Tym bardziej, że każdy może mieć swoje, indywidualne preferencje. Oczywiście, jeśli śledzicie dane wydarzenie na bieżąco w telewizji czy internecie, zapewne łatwiej będzie Wam obstawiać mecze na żywo. Nie oznacza to jednak, że obstawiając online przed rozpoczęciem meczów stoicie na straconej pozycji.

Wówczas swoje typy możecie poprzeć analizą poprzednich pojedynków, historią meczów bezpośrednich… opcji porównywania jest bardzo dużo. Jednak samo podejście do przeprowadzonej analizy zależy tylko i wyłącznie od Was.

Nie ma jednego, skutecznego sposobu obstawiania meczów w internecie. Każdy z graczy powinien wybrać tę metodę, która bardziej mu odpowiada. To samo tyczy się dostępnych form zakładów czy dyscyplin sportowych. Rynek firm oraz dostępnych zdarzeń w danych portalach jest na tyle szeroki, że jesteśmy przekonani, że każdy z użytkowników znajdzie coś dla siebie. Nie może to jednak dziwić – tworząc typy na obstawianie meczów, gracze mają wiele możliwości obstawiania, czyli co najmniej kilkadziesiąt zdarzeń do wyboru i to biorąc pod uwagę tylko jedno wydarzenie sportowe.

Obstawianie meczów online: bądź świadomym graczem!

Trzeba oczywiście przypomnieć, że gra u bukmachera (jak zawsze) niesie za sobą ryzyko straconych pieniędzy. Należy o tym pamiętać, by nie zatracić się w obstawianiu. Nie ma znaczenia czy robicie to stacjonarnie czy przez internet. Jest to rzecz, która może uzależniać i jeśli zauważysz problemy u siebie czy bliskich, warto skorzystać z ich pomocy lub skontaktować się z jedną z instytucji zajmujących się pomocą osobom z problemami hazardowymi.

Z kolei przy odpowiednim podejściu, gra u bukmachera może być jedną z form rozrywki. Co jednak ważne, należy zachować przy tym rozsądek. Największym, potencjalnym zyskiem są oczywiście pieniądze, które można zarobić np. na obstawianiu meczów online. Każdy gracz ma “takie same szanse”, a zarobek zależy od umiejętności typerskich danego użytkownika.

W trakcie gry u bukmachera możecie także zwiększyć swój “budżet” na obstawianie przez internet. Jedną z takich dróg są bonusy bukmacherskie, które możecie otrzymać za spełnienie pewnych wymagań na stronie interesującego Was portalu z zakładami. Co ważne, każdy z użytkowników danego serwisu do obstawiania meczów online ma możliwość skorzystania z takich promocji.

Jak grać żeby wygrać obstawiając mecze online?

Podsumowując powyższy artykuł, trudno stwierdzić czy obstawianie meczów online jest dla każdego. Jeśli interesujesz się sportem, a także chcesz spróbować swoich sił w grze na zakładach wzajemnych – możesz to zrobić rejestrując się w wybranym serwisie bukmacherskim.

Jeśli jednocześnie należysz do grupy osób, która dopiero zaczyna swoją przygodę z zakładami, być może dobrą opcją na początek będzie obstawianie za darmo, które znajdziecie w konkursach polegających na typowaniu meczów dla zabawy. Dzięki temu możesz trenować swoje umiejętności, co potencjalnie może przynieść zysk w grze na prawdziwe pieniądze. Najważniejsze jednak, by do tematu obstawiania meczów przez internet podejść z rozwagą – zarówno podczas deponowania środków, jak i samej analizy danego zdarzenia.

Najważniejszym elementem obstawiania meczów przez internet jest analiza. Niezależnie od tego czy zaczniecie od darmowego obstawiania meczów, czy od razu przejdziecie do gry na pieniądze – bez zagłębienia się w dany temat znacznie zmniejszają się Wasze szanse na wygraną.

Oczywiście, może zdarzyć się sytuacja, że losowy dobór zakładów spowoduje, że wasz kupon będzie trafiony, jednak nie przyniesie to zysku w perspektywie długofalowej. Chcesz grać na zwycięzcę spotkania? Sądzisz, że w meczu siatkówki będą co najmniej 4 sety? Myślisz, że handicap gemowy jest dobrą opcją zakładu na mecz tenisa ziemnego? Odpowiedz sobie na te pytania dokonując analizy bukmacherskiej. Wówczas obstawianie meczów online będzie jeszcze prostsze.

Zakłady bukmacherskie online. Jak zacząć i kogo wybrać?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA

Reklama