Odrodzenie Lotosu Trefla Gdańsk, dziesiąta porażka bydgoszczan

Aktualizacja: 4 gru 2016, 19:35
4 gru 2016, 18:21

Lotos Trefl Sopot po zaciętym meczu pokonał Łuczniczkę Bydgoszcz w 12. kolejce PlusLigi 3:1. Tym samym siatkarze Anderi Anasstasiego zrehabilitowali się z niespodzieewanką porażkę w poprzedniej kolejce, gdy ulegli beniaminkowi z Katowic 0:3.

Pojedynek rozegrany dziś w gdańskiej Ergo Arenie był pojedynkiem dwóch ekip będących ostatnio w kryzysie. Po trzech porażka z rzędu – z Cerradem Czarnymi Radom, Jastrzębskim Węglem oraz GKS-em Katowice – ekipa z pomorzu w końcu odniosła zwycięstwo. Ekipa z Bydgoszczy przed dzisiejszą serią spotkań zajmowała 13. pozycję z jedynie dwiema zwycięstwami na koncie.

Początek spotkania m.in. za sprawą skutecznego bloku drużyny przyjezdnych był bardzo wyrównany. Jednak skuteczna gra Damiana Schulza oraz Mateusza Miki sprawiła, że trener drużyny przyjezdnych przy stanie 12:8 był zmuszony wziąć przerwę na żądanie. To posunięcie poskutkowało i bydgoszczanie na drugą przerwę techniczną w pierwszej partii schodzili ze stratą tylko jednego punktu. Bardzo zaciętą końcówkę pierwszej partii na swą korzyść zakończyli goście.

Podbudowani triumfem w premierowej partii goście kontynuowali dobrą grę w drugiej odsłonie. Prowadzili już nawet trzema punktami (5:2), ale miejscowi bardzo szybko odpowiedzieli doprowadzając do pierwszej przerwy technicznej (8:7). Wyrównany stan rywalizacji trwał do stanu 12:12. Od tego momentu m.in. za sprawą bardzo dobrej gdy Mateusza Miki gospodarze wygrali drugą partię rywalizacji 25:18.

Trzecia partia była zacięta tylko do stanu 4:5. Wtedy podpieczni Andresi Anasstasiego wypracowali przewagę – momentami 9 – punktową – która pomogła im na zwycięstwo w trzeciej partii meczu 25:14.

Ostatnia, jak się okazało, odsłona meczu wyglądało podobnie do trzeciej. Z tą różnicą, że drużyna przyjezdnych nieco dłużej dotrzymywała kroku gospodarzom. Szczególnie z dobrej strony zaprezentowali się Mateusz Mika i Damian Schulz. I to własnie dzięki nim, mimo przerw na żądanie i zmian dokonywanych przez trenera Piotra Makowskiego, Lotos Trefl Gdańsk odniósł kolejne zwycięstwo w tym sezonie.

LOTOS TREFL GDAŃSK – ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ 3:1 (36:38, 25:18, 25:14, 25:18)

Lotos Trefl Sopot: Michał Masny, Damian Schulz, Dmytro Paszycki, Bartosz Gawryszewski, Mateusz Mika, Piotr Gacek, Miłosz Hebda, Bartosz Pietruczuk, Przemysław Stępień, Szymon Romać, Maciej Ptaszyński, Wojciech Grzyb, Szymon Jakubiszak, Fabian Majcherski, Patryk Niemiec.
Łuczniczka Bydgoszcz: Bartosz Filipak, Wojciech Jurkiewicz, Patryk Szczurek, Igor Yudin, Mateusz Czunkiewicz, Jan Nowakowski, Jakub Rohnka, Mateusz Sacharewicz, Milan Katić, Marcel Gromadowski, Mateusz Siwicki, Piotr Sieńko, Wojciech Ferens, Kacper Bobrowski.