Strona główna Siatkówka OFICJALNE: Gwiazda Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odchodzi z zespołu!!!

OFICJALNE: Gwiazda Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odchodzi z zespołu!!!

0

Potwierdziły się plotki, o których w kuluarach mówiło się od dobrych kilku dni. Sam Deroo rozstaje się z ZAKSĄ.

Belg zasilił klub z Kędzierzyna-Koźla w 2015 roku i od razu stał się filarem drużyny. Z ZAKSĄ trzy razy zdobywał Mistrzostwo Polski (2016, 2017, 2019). Raz był wicemistrzem naszego kraju (2018). Dwukrotnie zdobywał również Puchar Polski (2017, 2019).

Kontrakt z aktualnym Mistrzem Polski rozwiązany został na prośbę przyjmującego. Zarząd przyznał, że rozpoczął już poszukiwania zawodnika który zapełni lukę po Deroo.

– O decyzji Sama Deroo przesądziły nie tylko względy sportowe. Nie mogę i nie chcę tego komentować, szanuję decyzję zawodnika. Bez wątpienia trudno będzie zastąpić takiego siatkarza, już szukamy jego następcy. Do rozpoczęcia sezonu ligowego pozostał ponad miesiąc i wierzę, że znajdziemy najlepsze rozwiązanie – mówi prezes Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski.

Nie znamy jeszcze nowego klubu Deroo. Nieoficjalnie mówi się, że Belg zagra w Dynamo Moskwa. Miałby zostać tam ściągnięty w miejsce Taylora Sandersa, który przed startem sezonu doznał poważnej kontuzji barku. http://credit-n.ru/vklady.html

Komentarze