Strona główna Pilka reczna OFICJALNIE: Dwa ważne ogniwa na dłużej w Wiśle Płock!

OFICJALNIE: Dwa ważne ogniwa na dłużej w Wiśle Płock!

0
foto: net.hr

Jose Guilherme de Toledo oraz Renato Sulić pozostaną w zespole ORLEN Wisły Płock przynajmniej do końca sezonu 2019/2020 – takie informacje podał płocki klub!

– Pozostanie tych zawodników było jednym z naszych priorytetów – mówi Adam Wiśniewski, który sprawy umów pilotował najpierw jako prezes SPR Wisła Płock, a obecnie jako Dyrektor Sportowy – Obu zawodników w składzie  widział trener Xavier Sabate i bardzo się cieszę, że zostaną w ORLEN Wiśle Płock na kolejny sezon. Tak jak wspominałem, rozmowy z Toledo podjęliśmy już w grudniu i wówczas zadeklarował gotowość przedłużenia dotychczasowej umowy, która była podpisana na zasadzie 1+1. To, że dotrzymał słowa mimo ofert z innych lig świadczy, że nasz zimny klimat w kraju mu nie straszny (śmiech). Analogicznie wyglądała kwestia kontraktu Renato Sulicia. Chyba wszyscy zgodzimy się, że przez te kilka miesięcy pokazał on niesamowite doświadczenie i jakość, zarówno w obronie, jak i w ataku.

Jose Guilherme de Toledo od listopada 2015 roku w barwach ORLEN Wisły Płock rozegrał 147 meczów i zdobył 394 bramki. Reprezentant Brazylii przyszedł do Wisły z hiszpańskiego BM Granollers za kadencji Manolo Cadenasa. Dla Sulicia natomiast jest to pierwszy sezon w klubie – wystąpił w 29 spotkaniach i 104 razy wpisywał się na listę strzelców.

Przypomnijmy, że nowymi rozgrywającymi ORLEN Wisły Płock od lipca tego roku będą Niko Mindegia (Chambery Savoie HB) oraz Alvaro Ruiz (Fenix Toulouse HB).

Komentarze