Strona główna Siatkówka Siatkarska Liga Narodów Oficjalnie: Final Six Ligi Światowej zawita do Krakowa!

Oficjalnie: Final Six Ligi Światowej zawita do Krakowa!

0

Niedawno nieoficjalnie poinformowano, że prestiżowy turniej, jakim jest Final Six, odbędzie się w Krakowie. Teraz już możemy powiedzieć ze 100-procentową pewnością. Final Six Ligi Światowej zawita do stolicy Małopolski!

Będzie to już czwarty raz, kiedy Polska przywdziewa miano gospodarza turnieju. Oficjalnie o tym poinformował dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Krzysztof Kowal.

– Podsumowaniem siatkówki w tym roku w Krakowie będzie Final Six Ligi Światowej, co w końcu oficjalnie możemy potwierdzić. Mamy nadzieję, że Kraków będzie szczęśliwy dla naszej reprezentacji.

Liga Światowa jest jedną z z najbardziej popularnych imprez nie tylko w gronie siatkarskim, ale ogólnie. Co roku przed telewizory zasiadają miliony, by zobaczyć popisy męskich siatkarzy. Teraz jednak będzie można tego doświadczyć na żywo, w Polsce. Impreza odbędzie się w krakowskiej Tauron Arenie, w której m.in. miały miejsce Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych.

Dodatkowym smaczkiem jest fakt, iż podopieczni Stephana Antigi będą odgrywać jedną z głównych ról podczas tej edycji. Potwierdzili swoimi poprzednimi występami np. w Pucharze Świata oraz europejskich kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Rio, że są jednymi z poważniejszych pretendentów do medalu.

Finały Ligi Światowej w krakowskiej hali odbędą się w dniach 13-17 lipca. Weźmie w nich udział 6 najlepszych reprezentacji, które zostaną wyłonione poprzez wcześniejsze 3 turnieje podzielone na dywizje.

 

 

 

Komentarze